Սուրեն Պապիկյանը ծաղիկներ է խոնարհել Թբիլիսիի «Հերոսների» հրապարակի հուշակոթողին
Մայիսի 4-ին կայացել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հանդիպումը Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ:
Հանդիպման ընթացքում Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է ավելի վաղ, իր վրացի գործընկերոջ հետ կայացած հանդիպման արդյունքները և պաշտպանական ոլորտում երկկողմ համագործակցության զարգացման ուղղությամբ ձեռք բերված պամանավորվածությունները:
Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է նաև Հայաստանի կողմից տարածաշրջանում խաղաղության հաստատմանն ուղղված քայլերը և կարևորել այդ գործընթացներում Վրաստանի դերակատարությունը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը  Վրաստանի վարչապետին շնորհակալություն է հայտնել Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների հայրենադարձման ուղղությամբ գործադրած ջանքերի համար, ինչի շնորհիվ, մասնավորապես, անցյալ տարվա հունիսի 12-ին Հայաստան էր վերադարձել 15 հայ ռազմագերի:
Մայիսի 4-ին Սուրեն Պապիկյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է նաև Թբիլիսիի «Հերոսների» հրապարակ, ծաղիկներ խոնարհել հուշակոթողին և հարգանքի տուրք մատուցել:

The RA Minister of Defence Meets with the Prime Minister of Georgia
On May 4, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan met with the Prime Minister of Georgia Irakli Garibashvili.
As Armedia was informed from the press service of the Defense Ministry of Armenia during the meeting, the Armenian Defence Minister presented the results of an earlier meeting with his Georgian counterpart and the agreements reached on the development of bilateral cooperation in the defence sphere.
Suren Papikyan also presented the steps taken by Armenia to establish peace in the region and stressed the role of Georgia in those processes.
The RA Defence Minister thanked the Georgian Prime Minister for his efforts to repatriate Armenian prisoners of war held in Azerbaijan, due to which, in particular, 15 Armenian prisoners of war were returned to Armenia on June 12 last year.
On May 4, the delegation led by Suren Papikyan visited the Heroes Square in Tbilisi, laid flowers at the monument and paid tribute.