Սուրեն Պապիկյանը ծաղիկներ է խոնարհել Թբիլիսիի «Հերոսների» հրապարակի հուշակոթողին
Մայիսի 4-ին կայացել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հանդիպումը Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ:
Հանդիպման ընթացքում Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է ավելի վաղ, իր վրացի գործընկերոջ հետ կայացած հանդիպման արդյունքները և պաշտպանական ոլորտում երկկողմ համագործակցության զարգացման ուղղությամբ ձեռք բերված պամանավորվածությունները:
Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է նաև Հայաստանի կողմից տարածաշրջանում խաղաղության հաստատմանն ուղղված քայլերը և կարևորել այդ գործընթացներում Վրաստանի դերակատարությունը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը  Վրաստանի վարչապետին շնորհակալություն է հայտնել Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների հայրենադարձման ուղղությամբ գործադրած ջանքերի համար, ինչի շնորհիվ, մասնավորապես, անցյալ տարվա հունիսի 12-ին Հայաստան էր վերադարձել 15 հայ ռազմագերի:
Մայիսի 4-ին Սուրեն Պապիկյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է նաև Թբիլիսիի «Հերոսների» հրապարակ, ծաղիկներ խոնարհել հուշակոթողին և հարգանքի տուրք մատուցել:

Состоялась встреча министра обороны Армении и премьер-министра Грузии
4 мая министр обороны РА Сурен Папикян встретился с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили. Об этом сообщает пресс-служба МО Армении.
В ходе встречи министр обороны Армении представил итоги состоявшейся ранее встречи со своим грузинским коллегой и достигнутые договоренности о развитии двустороннего сотрудничества в оборонной сфере.
Сурен Папикян также представил шаги, предпринятые Арменией для установления мира в регионе, и роль Грузии в этих процессах.
Министр обороны Армении поблагодарил премьер-министра Грузии за его усилия по репатриации армянских военнопленных, содержащихся в Азербайджане, благодаря чему, в частности, 12 июня прошлого года 15 армянских военнопленных вернулись в Армению.
4 мая делегация во главе с Суреном Папикяном посетила площадь Героев в Тбилиси, возложила цветы к памятнику и почтила память.