Ադրբեջանական կողմն ինտենսիվ կրակոցներ է արձակել Սոթքի ոսկու հանքավայրի ուղղությամբ. կա վիրավոր
Սոթքի ոսկու հանքավայրի ուղղությամբ ադրեջանական կողմի ինտենսիվ կրակոցները սկսվել են երեկ երեկոյան, չեն դադարել նաև այսօր։ Կեսօրին դրանք շարունակվել են, ունենք վիրավոր աշխատակից, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Սոթքի ոսկու հանքավայրը շահագործող «Գեոպրոմայնինգ» ընկերության ներկայացուցիչ Ռուզաննա Գրիգորյանը։
Նրա տեղեկացմամբ՝ վիրավորոմ ստացած քաղաքացին աշխատում է արտադրությունում։
«Վնասվել է աշխատակցի ձախ ձեռքը, բարեբախտաբար, ներքին օրգանների վնասվածք չունի։ Այս պահին նա գտնվում է հոսպիտալում, և բժիշկները հանքի աշխատակցի վիճակը գնահատում են կայուն», - ասաց Ռուզաննա Գրիգորյանը։
Ընկերության ներկայացուցիչը միաժամանակ նշեց, որ տեղեկութուն չունի՝ արդյոք այս պահին էլ ինտենսիվ կրակոցները հանքի տարածքում շարունակվում են։
«Բայց կարող եմ ասել, որ Սոթք հանքավայրը դադարեցրել է աշխատանքները, և աշխատակիցները տարհանվել են՝ անվտանգության նկատառումներից ելնելով», - ասաց մեր զրուցակիցը։

Azerbaijani troops again opened fire at the Sotk gold mine in Gegharkunik Province of Armenia, injuring one of its workers, GeoProMining Gold spokesperson Ruzanna Grigoryan confirmed to Panorama.am on Saturday.
“The intense shootings began last night and continued today. As a result of the fire, one of the mine employees was injured in the left arm,” she said.
“Fortunately, the internal organs were not damaged. The wounded is in hospital and is now in stable condition, the injuries are not life-threatening,” Grigoryan noted.
All employees have been evacuated and the mine operation has been suspended amid safety concerns,” she added.