Հակոբ Արշակյանը «Future Innovation Summit 2022» կոնֆերանսին ներկայացրել է ՀՀ տեխնոլոգիական էկոհամակարգը
Շեյխ Սագեր Ալ Քասիմի հրավերով ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանը համաշխարհային ճանաչում ունեցող աստղաֆիզիկոս, Starmus փառատոնի հիմնադիր, պրոֆեսոր Գարիկ Իսրայելյանի և գործարար համայնքի ներկայացուցիչների հետ մասնակցում է Դուբայում անցկացվող «Future Innovation Summit 2022» կոնֆերանսին, որը նվիրված է տիեզերական տեխնոլոգիաների զարգացմանը։
«Առիթ ունեցա ներկայացնել Հայաստանի տեխնոլոգիական էկոհամակարգը, օրենսդրական դաշտը և տիեզերական տեխնոլոգիաների ոլորտում արտոնությունների համակարգը»,- Ֆեյսբուք սոցիալական ցանցում նշել է ԱԺ փոխնախագահը:
Հակոբ Արշակյանը «Future Innovatiin Summit 2022» կոնֆերանսի մասնակիցներին հրավիրել է սեպտեմբերի 5-10-ը մասնակցելու Երևանում անցկացվող ամենահայտնի գիտական ` Starmus VI կոնֆերանսին։

Акоп Аршакян представил технологическую экосистему Армении на конференции ''Future Innovation Summit 2022'' в Дубае
По приглашению шейха Сагер Аль-Касима вице-спикер НС РА Акоп Аршакян вместе с всемирно известным астрофизиком, основателем фестиваля Starmus, профессором Гариком Исраеляном принимает участие в конференции ''Future Innovation Summit 2022'' в Дубае, посвященной космическим технологиям, сообщает Арменпресс.
''У меня появилась возможность представить технологическую экосистему Армении, законодательное поле, систему льгот в сфере космических технологий'', - написал Акоп Аршакян в социальной сети ''Facebook''.
Акоп Аршакян пригласил участников конференции ''Future Innovatiin Summit 2022'' принять участие в самой известной научной конференции Starmus VI, которая пройдет в Ереване с 5 по 10 сентября.