ՀՀ ԱԳ նախարարը հեռախոսազրույց է ունեցել Սաուդյան Արաբիայի արտաքին հարաբերությունների պետնախարարի հետ
Հունիսի 1-ին Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Սաուդյան Արաբիայի Թագավորության արտաքին հարաբերությունների պետնախարար Ադել Բին Ահմեդ Ալ-Ջուբեյրի հետ:
Կողմերը քննարկել են Հայաստանի ու Սաուդյան Արաբիայի միջև համագործակցության երկկողմ և բազմակողմ օրակարգերի ձևավորման, հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում նշվել է երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական կապերի ակտիվացման և ներդրումային ծրագրերի իրականացման կարևորությունը։
Նախարար Միրզոյանը զրուցակցին տեղեկացրել է, որ Հայաստանն աջակցում է «World Expo 2030»-ը Ռիադում անցկացնելու Սաուդյան Արաբիայի հայտին:

The Foreign Minister of Armenia Had a Phone Conversation with the Minister of State for Foreign Affairs of Saudi Arabia
On June 1, Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan held a phone conversation with Minister of State for Foreign Affairs of the Kingdom of Saudi Arabia Adel bin Ahmed Al-Jubeir.
The sides discussed the prospects of establishing bilateral and multilateral agendas on cooperation and development of relations between Armenia and Saudi Arabia.
During the phone conversation, the importance of promoting trade and economic ties between the two countries and implementing investment programs was highlighted.
Minister Mirzoyan informed his interlocutor that Armenia supports Saudi Arabia's application to hold “World Expo 2030” in Riyadh.