ՀՀ ԱԳ նախարարը հեռախոսազրույց է ունեցել Սաուդյան Արաբիայի արտաքին հարաբերությունների պետնախարարի հետ
Հունիսի 1-ին Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Սաուդյան Արաբիայի Թագավորության արտաքին հարաբերությունների պետնախարար Ադել Բին Ահմեդ Ալ-Ջուբեյրի հետ:
Կողմերը քննարկել են Հայաստանի ու Սաուդյան Արաբիայի միջև համագործակցության երկկողմ և բազմակողմ օրակարգերի ձևավորման, հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում նշվել է երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական կապերի ակտիվացման և ներդրումային ծրագրերի իրականացման կարևորությունը։
Նախարար Միրզոյանը զրուցակցին տեղեկացրել է, որ Հայաստանն աջակցում է «World Expo 2030»-ը Ռիադում անցկացնելու Սաուդյան Արաբիայի հայտին:

Армения и Саудовская Аравия обсудили перспективы развития отношений
1 июня состоялся телефонный разговор министра иностранных дел РА Арарата Мирзояна с госминистром иностранных дел Саудовской Аравии Адель бин Ахмед Аль-Джубейром. Об этом сообщает пресс-служба МИД РА.
Стороны обсудили перспективы формирования двусторонней и многосторонней повестки сотрудничества и развития отношений между Арменией и Саудовской Аравией.
В ходе телефонного разговора была отмечена важность активизации торгово-экономических связей между двумя странами и реализации инвестиционных программ.
Министр Мирзоян сообщил собеседнику, что Армения содействует заявке Саудовской Аравии в проведении "World Expo 2030" в Эр-Рияде.