Թբիլիսիի փոխքաղաքապետին մահացած են գտել
Թբիլիսիի փոխքաղաքապետ Իլյա Էլոշվիլիին մահացած են գտել սեփական տանը, մահվան պատճառը պարզվում է, գրում է «Նովոստի Գրուզիան»։
Վրաստանի ՆԳՆ-ից հայտնում են, որ քրեական գործ է հարուցվել այդ երկրի Քրեական օրենսգրքի 115 հոդվածի հատկանիշներով՝ ինքնասպանության հասցնելը։ Այս հոդվածով գործը հարուցվում է, քանի դեռ չի պարզվել մահվան ստույգ պատճառը։
Լրատվամիջոցների տեղեկություններով՝ տեղում մի քանի ժամ է, Դեպքի վայրում աշխատում են իրավապահ մարմինների աշխատակիցներ։ Դին դեռ փորձաքննության չի ուղարկվել։
Էլոշվիլին Թբիլիսիի ներկայիս քաղաքապետ Կախա Կալաձեի թիմում է ավելի քան մեկ տասնամյակ։ Նա Թբիլիսիի փոխքաղաքապետ է դարձել 2021 թվականից, մինչ այդ զբաղեցրել է էներգետիկայի փոխնախարարի պաշտոնը։

Обнаружен мертвым вице-мэр Тбилиси Илья Элошвили
Заместитель мэра Тбилиси Илья Элошвили обнаружен мертвым в собственном доме, причина смерти устанавливается, пишет Новости-Грузия.
МВД Грузии сообщило, что следствие идет по статье 115 УК - доведение до самоубийства. Дело по этой статье возбуждается всегда до выяснения точной причины смерти.
По сообщениям СМИ, на месте уже несколько часов работают эксперты и кинологи с собаками.  Тело еще не передано на экспертизу.
Элошвили более десяти лет входит в команду нынешнего мэра Тбилиси Кахи Каладзе. Он стал заместителем мэра Тбилиси с 2021 года, до этого  занимал пост министра и замминистра энергетики.