Թուրքիայի ավիացիոն իշխանությունները FLYONE ARMENIA  ընկերությանը չեն տրամադրել Թուրքիայի օդային տարածքով դեպի Լիբանանի Հանրապետություն չվերթերի իրականացման (overflight) հնարավորություն։
FLYONE ARMENIA-ի մամուլի ծառայությունիս հայտնում են, որ ստեղծված իրավիճակի արդյունքում՝ ընկերությունը ստիպված է մինչև ս.թ. հուլիսի 21-ը չեղարկել Երևան — Բեյրութ — Երևան երթուղով չվերթերը:
«Երևան — Ստամբուլ — Երևան, Երևան — Փարիզ — Երևան և Երևան — Լիոն — Երևան երթուղով չվերթերը իրականացվում են համաձայն չվացուցակի։ Դեպի Բեյրութ չվերթերի վերսկսման վերաբերյալ կտրվի համապատասխան տեղեկատվություն։ Ընկերությունը հայցում է ուղևորների ներողամտությունը պատճառված անհարմարությունների հետ կապված»,- նշված է հաղորդագրությունում:
Ավիաընկերությունն ուղևորներին առաջարկում է հետևյալ այլընտրանքները:
• Թռիչքի ամսաթվի փոփոխություն;
• Credit Shell Գումարի 110%–ի չափով հետ վերադարձ ձեր FLYONE անձնական հաշիվ․ միայն տոմսեր, գնված կայքում կամ հավելվածում;
• Չեղարկված թռիչքի՝ տոմսի, գումարի ամբողջական վերադարձ։
Եթե տոմսը գնվել է տուրիստական գործակալությունից, ավիաընկերությունը խնդրում է կապ հաստատել գործակալության հետ՝ ընտրելու ներկայացված այլընտրանքերից մեկը։

Турецкие авиационные власти не предоставили авиакомпании "FLYONE ARMENIA" воздушное пространство своей страны для осуществления рейсов (overflight) в направлении Ливана.
Как сообщили NEWS.am в офисе авиакомпании "FLYONE ARMENIA", в связи со сложившейся ситуацией авиакомпания вынуждена до 21 июля текущего года отменить рейсы по маршруту Ереван-Бейрут-Ереван.
Авиакомпания предлагает пассажирам следующие альтернативы - изменение даты рейса, возврат билета,  всей суммы. Если авиабилет был приобретен в туристическом агентстве, то "FLYONE ARMENIA" предлагает связаться с его представителями для выбора одного из представленных вариантов.
Отметим, что рейсы авиакомпании по маршрутам Ереван-Стамбул-Ереван, Ереван-Париж-Ереван и Ереван-Лион-Ереван выполняются согласно расписанию.