Էրդողանի և Բայդենի հանդիպումը կայացել է Մադրիդում
ՆԱՏՕ-ի ամրապնդմանն ուղղված քայլերը հատուկ ներդրում կունենան: Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը՝ Մադրիդում Հյուսիսատլանտյան դաշինքի գագաթնաժողովի շրջանակում իր ամերիկացի գործընկեր Ջո Բայդենի հետ հանդիպման ժամանակ:
Նա արձանագրել է, որ ռուս-ուկրաինական պատերազմը բացասաբար է անդրադարձել համաշխարհային շուկա հացահատիկի և վառելիքի մատակարարման վրա:
Էրդողանը նշել է նաև, որ Թուրքիան աշխատում է հավասարակշռված քաղաքականության միջոցով «հացահատիկային միջանցքի» խնդրի լուծման ուղղությամբ: Նա հույս է հայտնել, որ Անկարայի ջանքերն այդ ուղղությամբ դրական արդյունքներ կբերեն։
Ջո Բայդենն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել Թուրքիայի նախագահին ուկրաինական հացահատիկի արտահանումն ապահովելու նրա ջանքերի, ինչպես նաև ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու Շվեդիայի և Ֆինլանդիայի հայտերի աջակցության համար:

Biden And Erdogan To Meet Separately in Madrid
Türkiye's President Recep Tayyip Erdogan and his US counterpart Joe Biden met on the sidelines of the NATO summit in Madrid on Wednesday. According to Anadolu Agency, the meeting lasted nearly one hour.
In a brief interaction before the closed-door meeting, Erdogan said steps being taken to strengthen NATO will have a "special contribution" in the context of the Russia-Ukraine crisis.
The Russia-Ukraine war has had negative effects on grain and oil, the Turkish president said, adding: "We are trying to resolve the process with a balanced policy in this regard. We hope that we will get results with this balanced policy."
He expressed hope of opening corridors soon to the countries that are currently lacking grain.
Biden thanked Erdogan for his efforts to get millions of tons of grain out of Ukraine and supporting Sweden and Finland's NATO membership.