Արայիկ Հարությունյանը հանդիպումներ է ունեցել Իրակլի Ղարիբաշվիլիի և Ռևազ Ջավելիձեի հետ
Աշխատանքային այցով Վրաստանում գտնվող Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը հանդիպումներ է ունեցել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի և նրա աշխատակազմի ղեկավար Ռևազ Ջավելիձեի հետ:
Իրակլի Ղարիբաշվիլին ողջունել է պարոն Հարությունյանի աշխատանքային այցը Վրաստան և բարձր գնահատել հայ-վրացական քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակը:
Նշվել է, որ երկու երկրների փոխհարաբերությունները զարգանում են դինամիկ կերպով, ինչը լավ հենք է փոխգործակցության հետագա ընդլայնման համար:
Արայիկ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և Վրաստանի վարչապետին փոխանցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ջերմ ողջույնները: Պարոն Հարությունյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը հետաքրքրված է Վրաստանի հետ բազմաոլորտ համագործակցության խորացմամբ ու երկկողմ օրակարգի առաջմղմամբ:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-վրացական գործընկերության օրակարգին վերաբերող հարցեր, անդրադարձ կատարել նաև տարածաշրջանային իրավիճակին և զարգացումներին:
Իր հերթին, Իրակլի Ղարիբաշվիլին խնդրել է իր ջերմ ողջույնները փոխանցել վարչապետ Փաշինյանին:
Վրաստանի վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Ռևազ Ջավելիձեի հետ հանդիպմանը քննարկվել են երկու երկրների պետական կառավարման մարմինների միջև փոխգործակցությանը, տարբեր ուղղություններով իրականացվող բարեփոխումներին վերաբերող հարցեր:

Араик Арутюнян провел встречи с Ираклием Гарибашвили и Ревазом Джавелидзе
Находящийся в Грузии с рабочим визитом руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян провел встречи с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили и руководителем администрации правительства Грузии Ревазом Джавелидзе.
Ираклий Гарибашвили приветствовал рабочий визит господина Арутюняна в Грузию и высоко оценил высокий уровень армяно-грузинского политического диалога.
Было отмечено, что отношения между двумя странами динамично развиваются, что является хорошей основой для дальнейшего расширения сотрудничества.
Араик Арутюнян поблагодарил за теплый прием и передал премьер-министру Грузии теплые приветствия премьер-министра Армении Никола Пашиняна. Г-н Арутюнян подчеркнул, что Армения заинтересована в углублении многоотраслевого сотрудничества с Грузией и продвижении двусторонней повестки дня.
Собеседники обсудили вопросы повестки армяно-грузинского сотрудничества, коснулись также региональной ситуации и развитий.
В свою очередь, Ираклий Гарибашвили попросил передать теплые приветствия премьер-министру Пашиняну.
На встрече с руководителем администрации правительства Грузии Ревазом Джавелидзе были обсуждены вопросы взаимодействия органов государственного управления двух государств и осуществляемые в разных направлениях реформы.