Պուտինն ու Էրդողանը կքննարկեն առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնումը
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը օգոստոսի 5-ին Սոչիում կքննարկեն էներգետիկայի և առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնումը, հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
«Հուլիսի 19-ին Թեհրանում նախագահների երկկողմ հանդիպման ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների համաձայն՝ նախատեսվում է մանրամասն քննարկել ռուս-թուրքական բազմակողմ համագործակցության թեման՝ ներառյալ առեւտրատնտեսական կապերի հետագա ընդլայնման հեռանկարները եւ էներգետիկայի ոլորտում համատեղ ռազմավարական նախագծերի իրականացման ընթացքը:
Դա նշանակում է նաև շարունակել կարծիքների փոխանակումը միջազգային օրակարգի ակտուալ հարցերի շուրջ»։- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Putin and Erdogan to Discuss Expanding Trade and Economic Ties
Russian President Vladimir Putin and Turkish President Recep Tayyip Erdogan will discuss energy and expanding trade and economic ties in Sochi on August 5, the Kremlin press service reports:
''As per the agreements reached during the presidents’ bilateral meeting in Tehran on July 19, the two leaders will hold an in-depth discussion on the multifaceted Russian-Turkish cooperation, including plans to expand trade and economic ties and the implementation of joint strategic energy projects. They will also resume the exchange of views on current international issues''  the message says.