Պուտինն ու Էրդողանը կքննարկեն առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնումը
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը օգոստոսի 5-ին Սոչիում կքննարկեն էներգետիկայի և առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնումը, հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
«Հուլիսի 19-ին Թեհրանում նախագահների երկկողմ հանդիպման ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների համաձայն՝ նախատեսվում է մանրամասն քննարկել ռուս-թուրքական բազմակողմ համագործակցության թեման՝ ներառյալ առեւտրատնտեսական կապերի հետագա ընդլայնման հեռանկարները եւ էներգետիկայի ոլորտում համատեղ ռազմավարական նախագծերի իրականացման ընթացքը:
Դա նշանակում է նաև շարունակել կարծիքների փոխանակումը միջազգային օրակարգի ակտուալ հարցերի շուրջ»։- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Путин и Эрдоган обсудят расширение торгово-экономических связей
Президент России Владимир Путин и президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган 5 августа в Сочи обсудят энергетику и расширение торгово-экономических связей, сообщает пресс-служба Кремля.
"В соответствии с договоренностями, достигнутыми на двусторонней встрече президентов в Тегеране 19 июля, планируется детально обсудить тематику российско-турецкого многопланового сотрудничества, включая перспективы дальнейшего расширения торгово-экономических связей и ход реализации совместных стратегических проектов в сфере энергетики. Имеется в виду также продолжить обмен мнениями по актуальным вопросам международной повестки дня", - говорится в сообщении.