Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովակիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովակիայի Հանրապետության վարչապետ Էդուարդ Հեգերին՝ ազգային տոնի առթիվ:
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Սլովակիայի բարեկամ ժողովրդին` Սլովակիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Սահմանադրության օրվա կապակցությամբ։
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Սլովակիայի հետ հարաբերությունների զարգացումը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերում:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով կընդլայնենք և կամրապնդենք Հայաստանի և Սլովակիայի միջև գործակցությունը՝ ի շահ մեր երկրների:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն հաջողություն, իսկ Սլովակիայի բարեկամ ժողովրդին՝ հետագա առաջընթաց և բարօրություն:

Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Словакии
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Словацкой Республики Эдуарду Хегеру по случаю Национального праздника страны.
Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Словакии с национальным праздником Словацкой Республики – Днем Конституции.
Армения придает большое значение развитию отношений со Словакией во всех областях, представляющих взаимный интерес, как в двустороннем, так и в многостороннем форматах.
Уверен, что совместными усилиями мы расширим и укрепим сотрудничество между Арменией и Словакией на благо наших стран.
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья и всяческих успехов, а дружественному народу Словакии - дальнейшего прогресса и процветания.