Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովակիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովակիայի Հանրապետության վարչապետ Էդուարդ Հեգերին՝ ազգային տոնի առթիվ:
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Սլովակիայի բարեկամ ժողովրդին` Սլովակիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Սահմանադրության օրվա կապակցությամբ։
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Սլովակիայի հետ հարաբերությունների զարգացումը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերում:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով կընդլայնենք և կամրապնդենք Հայաստանի և Սլովակիայի միջև գործակցությունը՝ ի շահ մեր երկրների:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն հաջողություն, իսկ Սլովակիայի բարեկամ ժողովրդին՝ հետագա առաջընթաց և բարօրություն:

PM Pashinyan Sends Congratulatory Message to the Prime Minister of Slovakia
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Prime Minister of the Slovak Republic Eduard Heger on the occasion of the national holiday.
The reads as follows,
I warmly congratulate you and the friendly people of Slovakia on the occasion of the national holiday of the Slovak Republic, Constitution Day.
Armenia attaches great importance to the development of relations with Slovakia in all areas of mutual interest, both in bilateral and multilateral formats.
I am confident that with joint efforts we will expand and strengthen cooperation between Armenia and Slovakia for the benefit of our countries.
Taking this opportunity, I wish you good health and every success, and further progress and prosperity to the friendly people of Slovakia.