ՀՀ-ն շահագրգիռ է Բրազիլիայի հետ շարունակելու զարգացնել բազմաբնույթ հարաբերությունները. Փաշինյանը՝ Բրազիլիայի նախագահին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահ Ժաիր Մեսիաս Բոլսոնարուին՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Բրազիլիայի բարեկամ ժողովրդին Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա 200-ամյա հոբելյանական տարեդարձի առթիվ:
Հայաստանը շահագրգիռ է Բրազիլիայի հետ շարունակելու զարգացնել և խորացնել իր բազմաբնույթ հարաբերությունները՝ ի շահ մեր երկու երկրների և ժողովուրդների:
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով կկարողանանք նոր մակարդակի բարձրացնել մեր փոխգործակցությունը երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Բրազիլիայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարեկեցություն և խաղաղություն»:

Премьер-министр Армении направил поздравления президенту Бразилии по случаю Дня независимости страны
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Федеративной Республики Бразилия Жаиру Болсонару по случаю Дня независимости страны. В послании говорится:
''Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Бразилии с национальным праздником - 200-летием Независимости Федеративной Республики Бразилия.
Армения заинтересована в дальнейшем развитии и углублении многопрофильных отношений с Бразилией на благо двух наших стран и народов.
Уверен, что совместными усилиями мы сможем поднять наше сотрудничество на новый уровень во всех областях, представляющих взаимный интерес.