ԱՄՆ-ն հուսով է, որ Հայաստանն ու Ադրբեջանը կշարունակեն քայլեր ձեռնարկել՝ տարաձայնությունները հարթելու համար․ Փրայս
ԱՄՆ-ն հույս ունի, որ Հայաստանն ու Ադրբեջանը կշարունակեն քայլեր ձեռնարկել՝ մնացած տարաձայնությունները հարթելու համար։ NEWS.am-ի փոխանցմամբ այս մասին Twitter-ի իր էջում գրել է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի խոսնակ Նեդ Փրայսը։
«Մենք ողջունում ենք հայ ռազմագերիների՝ հայրենիք վերադարձի մասին հաղորդագրությունները, ինչը դրական զարգացում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղ գործընթացի համար: Մենք հուսով ենք, որ մնացած բոլոր ռազմագերիները շուտով կվերադառնան տուն, և Ադրբեջանն ու Հայաստանը կշարունակեն քայլեր ձեռնարկել՝ վստահության ամրապնդման և մնացած տարաձայնությունները հարթելու համար»,-գրել է Փրայսը։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ սեպտեմբերի 8-ին Ադրբեջանը Հայաստանին է վերադարձրել հինգ հայ ռազմագերիների։

США надеются, что Армения и Азербайджан продолжат предпринимать шаги по урегулированию остающихся разногласий
США надеются, что  Армения и Азербайджан продолжат предпринимать шаги по урегулированию остающихся разногласий. Как передает NEWS.am об этом в Твиттере написал представитель Госдепа Нед Прайс.
''Мы приветствуем сообщения о возвращении домой армянских задержанных, что является позитивным событием для мирного процесса между Арменией и Азербайджаном. Мы надеемся, что все оставшиеся задержанные скоро вернутся домой, а Азербайджан и Армения продолжат предпринимать шаги по укреплению доверия и урегулированию остающихся разногласий'', - отметил он.