Ադրբեջանի կողմից Արցախի խաղաղ բնակչության կանխամտածված թիրախավորման վերաբերյալ փաստերը ծայրահեղ մտահոգիչ են. ՀՀ ՄԻՊ
Ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից Արցախի խաղաղ քաղաքացիական բնակչության կանխամտածված թիրախավորման վերաբերյալ հավաստի փաստերը ծայրահեղ մտահոգիչ են ու պետք է պատշաճ քննության ու գնահատման առարկա դառնան: Այս մասին հայտարարել է ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Քրիստիննե Գրիգորյանը:
«Այդ երկրում համակարգային հայատյացության վտանգավոր չափերի մասին վերջերս բարձրաձայնել էր ՄԱԿ-ի Ռասայական խտրականության վերացման կոմիտեն, և այս դեպքերը, ցավալիորեն, գալիս են ապացուցելու թե՛ կոմիտեի արձանագրումները, և թե՛ Արցախի հայաթափման վերաբերյալ ադրբեջանական բարձրաստիճան պաշտոնյաների կողմից արվող անթաքույց հրապարակային հայտարարությունները», - նշել է ՄԻՊ-ը:

Facts of Azerbaijan Targeting Karabakh Civilian Population are Extremely worrying: Human Rights Defender of Armenia
The reliable facts about deliberate targeting of peaceful civilian population in Artsakh by the Azerbaijani armed forces are extremely worrying. Those should be properly investigated and assessed. The Human Rights Defender (Ombudsperson) of Armenia, Kristinne Grigoryan, noted about this on Facebook.
“The dangerous level of systemic Armenophobia which exists in that country was recently highlighted by the UN Committee on Elimination of Racial Discrimination. Unfortunately, these cases come to prove both the findings of the Committee and public statement of Azerbaijani high-level officials voicing about ethnic cleansing of Artsakh from Armenian population,” Grigoryan added.