Արցախի Հանրապետության ԱԳ նախարարը հանդիպել է ԱՄՆ կոնգրեսական Ադամ Շիֆի հետ
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը սեպտեմբերի 25-ին հանդիպել է ԱՄՆ կոնգրեսական Ադամ Շիֆի հետ։
Արցախի ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրության համաձայն, քննարկվել են Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, տարածաշրջանային զարգացումներին առնչվող հարցեր։
Արցախի ԱԳ նախարարը երախտագիտություն է հայտնել Ադամ Շիֆին՝ հայ ժողովրդի նկատմամբ ունեցած բարեկամական վերաբերմունքի, ինչպես նաև Արցախին մշտապես սատարելու համար և ընգծել, որ Արցախում բարձր են գնահատում կոնգրեսական Շիֆի և նրա գործընկերների անձնվեր պայքարը հանուն արցախահայության օրինական իրավունքների պաշտպանության։
Հանդիպմանը մասնակցել են ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ-ում ու Կանադայում  ԱՀ Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։

Министр ИД Республики Арцах встретился с конгрессменом США Адамом Шиффом
Министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян 25 сентября встретился с конгрессменом США Адамом Шиффом.
Как передает МИД Арцаха, были обсуждены вопросы внутренней и внешней политики Арцаха, урегулирования азербайджано-карабахского конфликта и региональных развитий.
Глава МИД Арцаха выразил признательность Адаму Шиффу за дружественное отношение к армянскому народу, а также за постоянную поддержку Арцаха и подчеркнул, что в Арцахе высоко ценят самоотверженную борьбу конгрессмена Шиффа и его коллег за защиту законных прав армян Арцаха.
Во встрече участвовали также заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах Лерник Ованнисян и постоянный представитель Республики Арцах в США и в Канаде Роберт Аветисян.