Արցախի Հանրապետության ԱԳ նախարարը հանդիպել է ԱՄՆ կոնգրեսական Ադամ Շիֆի հետ
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը սեպտեմբերի 25-ին հանդիպել է ԱՄՆ կոնգրեսական Ադամ Շիֆի հետ։
Արցախի ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրության համաձայն, քննարկվել են Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, տարածաշրջանային զարգացումներին առնչվող հարցեր։
Արցախի ԱԳ նախարարը երախտագիտություն է հայտնել Ադամ Շիֆին՝ հայ ժողովրդի նկատմամբ ունեցած բարեկամական վերաբերմունքի, ինչպես նաև Արցախին մշտապես սատարելու համար և ընգծել, որ Արցախում բարձր են գնահատում կոնգրեսական Շիֆի և նրա գործընկերների անձնվեր պայքարը հանուն արցախահայության օրինական իրավունքների պաշտպանության։
Հանդիպմանը մասնակցել են ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ-ում ու Կանադայում  ԱՀ Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։

On September 25, Foreign Minister of the Republic of Artsakh David Babayan met with U.S. Congressman Adam Schiff, the Foreign Ministry reported.
Issues related to the domestic and foreign policy of Artsakh, settlement of the Azerbaijani-Karabakh conflict, and regional developments were discussed.
The Foreign Minister of Artsakh expressed his gratitude to Adam Schiff for his friendly attitude towards the Armenian people and constant support of Artsakh, as well as stressed that Artsakh highly appreciates the selfless struggle of Congressman Schiff and his counterparts for the protection of the legal rights of Artsakh-Armenians.