Արցախի ԱԳ նախարարին Ազատության մրցանակ է շնորհվել
Լոս Անջելեսում տեղի է ունեցել Ամերիկայի Արևմտյան ափի Հայ Դատի հանձնախմբի 2022 Գալա միջոցառում, որի ընթացքում Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանին շնորհվել է Ազատության մրցանակ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Արցախի ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, նախարարը երախտագիտություն է հայտնել Հայ Դատին իր համեստ աշխատանքը նման բարձր գնահատանքի արժանացնելու համար՝ ընդգծելով, որ կշարունակի անմնացորդ ծառայել հայրենիքին և պետությանը։
Միջոցառմանը ներկա են գտնվել նաև Արցախի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ-ում ու Կանադայում Արցախի Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։

Artsakh FM Bestowed with Freedom Award in LA
Тhe 2022 ANCA-Western Region Awards Gala took place in Los Angeles, during which Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh David Babayan was bestowed with the Freedom Award, the Foreign Ministry said.
The Minister expressed his gratitude to the Hay Dat for highly appreciating his modest work and stressed that he would continue to serve the Homeland and the state.
Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Artsakh Lernik Hovhannisyan and Permanent Representative of the Republic of Artsakh to the USA and Canada Robert Avetisyan participated in the event.