Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ն կոչ է արել պատասխանատվության ենթարկել ռազմական հանցագործություն թույլ տված ադրբեջանցի զինծառայողներին
Ֆրանսիայի Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել, որում անդրադարձել է ադրբեջանցի զինծառայողների կողմից հայ ռազմագերիներին գնդակահարելու տեսանյութին:
«Ադրբեջանական բանակի կողմից հայ գերիների կամայական մահապատիժները ներկայացնող տեսանյութերը խորապես ցնցող են: Ֆրանսիան ի գիտություն է ընդունում Ադրբեջանի կողմից հայտարարված գործողությունների վերաբերյալ հետաքննությունը և կոչ է անում պատասխանատվության ենթարկել դրանց մեղավորներին։ Ֆրանսիան կոչ է անում ազատ արձակել դեռևս անազատության մեջ գտնվող բոլոր հայ գերիներին»,-ասված է հայտարարության մեջ:

МИД Франции призвал привлечь к ответственности азербайджанских военнослужащих, совершивших военное преступление
Министерство Европы и иностранных дел Франции распространило заявление, в котором обратилось к видеозаписи, на которой видно, как азербайджанские военнослужащие расстреливают армянских военнопленных.
"Видеозаписи произвольных казней армянских пленных азербайджанской армией глубоко шокируют. Франция принимает к сведению расследование, объявленное Азербайджаном по поводу этих действий, и призывает привлечь виновных к ответственности. Франция призывает к освобождению всех армянских пленных, которые все еще находятся в заключении".