Կիպրոսի ԱԳՆ-ը Ադրբեջանի զինուժի կողմից հայ ռազմագերիների սպանությունը խստորեն դատապարտող հայտարարությամբ է հանդես եկել
Կիպրոսի արտաքին գործերի նախարարությունը խստորեն դատապարտում է հայ ռազմագերիների սպանությունը Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից: Այս մասին հայտարարություն է տարածել Կիպրոսի Հանրապետության ԱԳՆ-ն:
«Եվս մեկ անգամ կոչ ենք անում անհապաղ ազատել բոլոր հայ ռազմագերիներին, ինչպես նաև մանրակրկիտ հետաքննություն իրականացնել՝ հանցագործներին պատասխանատվության ենթարկելու համար», - հայտարարել է Կիպրոսի ԱԳՆ-ը:
Կիպրոսի ԱԳՆ խոսնակ Դեմետրիս Դեմետրիուն իր հերթին «Թվիթեր»-ում գրել է, որ ցնցված է ադրբեջանական զորքի կողմից հայ անզեն ռազմագերիներին մահապատժի ենթարկելու մասին լուրերով:
«Կիպրոսը խստորեն դատապարտում է բռնության նման գործողությունները և կոչ է անում մանրակրկիտ հետաքննություն իրականացնել՝ հանցագործներին պատասխանատվության ենթարկելու համար», - նշել է խոսնակը:

Кипр решительно осуждает убийство армянских военнопленных, совершенное вооруженными силами Азербайджана
Министерство иностранных дел Кипра решительно осуждает убийство армянских военнопленных, совершенное вооруженными силами Азербайджана.
Такое заявление распространило Министерство иностранных дел Республики Кипр.
"Еще раз призываем к немедленному освобождению всех армянских военнопленных, а также к тщательному расследованию для привлечения преступников к ответственности", - заявил МИД Кипра.
Пресс-секретарь МИД Кипра Деметрис Деметриу написал в Twitter, что они шокированы известием о расстреле безоружных армянских военнопленных азербайджанской армией.
"Кипр решительно осуждает такие акты насилия и призывает к тщательному расследованию для привлечения виновных к ответственности", - написал пресс-секретарь МИД Кипра.