ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Ժողովրդավարական գործընկերության հանձնախմբի (ԺԳՀ) նախագահ Դեյվիդ Փրայսի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 18-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանի և Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի անդամ Մարիա Կարապետյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Հյուրերը ծաղիկներ և ծաղկեպսակ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, լռությամբ ու խոնարհումով հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Նշենք, որ Դեյվիդ Փրայսին ուղեկցում են Ներկայացուցիչների պալատի անդամներ Դիանա Դեգեթը, Ջիմ Քուփերը և Էնդի Լեվինը:

Delegation of U.S. House of Representatives Visits Tsitsernakaberd Memorial Complex
On October 18, the delegation led by the Chairman of the House Democracy Partnership (HDP) of the U.S. House of Representatives David Price , accompanied by the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Eduard Aghajanyan and a member of the Friendship Group Armenia-U.S. Maria Karapetyan, visited the Tsitsernakaberd Memorial Complex.
The guests laid flowers and a wreath at the Eternal Fire perpetuating the memory of the Armenian Genocide victims, observed a one-minute of silence to honor the memory of the Holy Martyrs.
Let us note that David Price is accompanied by the Members of the House of Representatives Diana DeGetteJim Cooper , and Andy Levin.