ՀՀ վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին՝ Հանրապետության օրվա առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս և ջերմ բարեմաղթանքներս Ղազախստանի ազգային տոնի՝ Հանրապետության օրվա առիթով։
Անկախության ձեռքբերումից ի վեր Ղազախստանը զգալի հաջողությունների է հասել պետականության կայացման գործում՝ իր դինամիկ զարգացող տնտեսությամբ և միջազգային ասպարեզում զբաղեցրած արժանի դիրքով։
Ցանկանում եմ վստահություն հայտնել, որ երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերով փոխշահավետ համագործակցություն զարգացնելուն միտված համատեղ ջանքերը, այդ թվում՝ խոստումնալից նախագծերի իրականացման ուղղությամբ, լիովին համապատասխանում են մեր երկրների շահերին։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հետագա հաջողություններ, իսկ Ղազախստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»:

Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the Republic of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev on the occasion of the Republic Day. The message states:
"Dear Kassym-Jomart Kemalovich,
Please accept my sincere congratulations and warm wishes on the occasion of the national holiday of Kazakhstan, the Republic Day.
Since gaining independence, Kazakhstan has achieved considerable success in the state building process, with its dynamically developing economy and a worthy position in the international arena.
I would like to express confidence that the joint efforts aimed at developing mutually beneficial cooperation in bilateral and multilateral formats, including the implementation of promising projects, fully correspond to the interests of our countries.
Dear Kassym-Jomart Kemalovich,
Taking this opportunity, I wish you good health and further success, and peace and prosperity to the friendly people of Kazakhstan."