ՀՀ վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին՝ Հանրապետության օրվա առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս և ջերմ բարեմաղթանքներս Ղազախստանի ազգային տոնի՝ Հանրապետության օրվա առիթով։
Անկախության ձեռքբերումից ի վեր Ղազախստանը զգալի հաջողությունների է հասել պետականության կայացման գործում՝ իր դինամիկ զարգացող տնտեսությամբ և միջազգային ասպարեզում զբաղեցրած արժանի դիրքով։
Ցանկանում եմ վստահություն հայտնել, որ երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերով փոխշահավետ համագործակցություն զարգացնելուն միտված համատեղ ջանքերը, այդ թվում՝ խոստումնալից նախագծերի իրականացման ուղղությամբ, լիովին համապատասխանում են մեր երկրների շահերին։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հետագա հաջողություններ, իսկ Ղազախստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»:

Премьер-министр Армении направил президенту Казахстана поздравительное послание
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Республики Казахстан Касым-Жомарту Токаеву по случаю Дня Республики. В послании говорится:
“Уважаемый Касым-Жомарт Кемелевич,
Примите мои искренние поздравления и теплые пожелания по случаю национального праздника Казахстана – Дня Республики.
С момента обретения независимости, Казахстан достиг значительных успехов в становлении государственности с динамично развивающейся экономикой и достойным местом на международной арене.
Хочу выразить уверенность, что совместные усилия по наращиванию взаимовыгодного сотрудничества в двустороннем и многостороннем форматах, в том числе направленные на реализацию перспективных проектов, всецело служат интересам наших стран.
Пользуясь случаем, желаю Вам, уважаемый Касым-Жомарт Кемелевич, доброго здоровья и дальнейших успехов, а дружественному народу Казахстана – мира и благополучия”.