Արարատ Միրզոյանը ցավակցել է Հնդկաստանի կառավարությանը կամրջի փլուզման հետևանքով տեղի ունեցած ողբերգության կապակցությամբ
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը ցավակցություն է հայտնել Հնդկաստանի Գուջարաթ նահանգի Մորբի քաղաքում կամրջի փլուզման հետևանքով տեղի ունեցած ողբերգության կապակցությամբ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար արարատ Միրզոյանը թվիթերյան իր միկրոբլոգում հետևյալ գրառումն է կատարել.
«Խորապես վշտացած ենք Գուջարաթ նահանգի Մորբի քաղաքում տեղի ունեցած ողբերգության լուրից: Մեր անկեղծ ցավակցությունն ու համերաշխությունը Հնդկաստանի եղբայրական ժողովրդին և կառավարությանը:
Մեր մտքերն ու աղոթքները զոհվածների ընտանիքների հետ են, իսկ վիրավորներին մաղթում ենք շուտափույթ ապաքինում»:

МИД Армении выразил соболезнования правительству Индии в связи с трагедией, произошедшей в результате обрушения моста
Министерство иностранных дел Армении выразило соболезнования в связи с трагедией, произошедшей в результате обрушения моста в городе Морби штата Гуджарат Индии.
30 октября здесь произошло обрушение моста, в результате которого количество жертв достигло 132 человек, 2 человека остаются без вести пропавшими.
Как сообщает Арменпресс, министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян в своем микроблоге  в Twitter сделал следующую запись:
''Мы потрясены известием о трагедии, случившейся в Морби, в штате Гуджарат. Выражаем наши искренние соболезнования и солидарность братскому народу и правительству Индии.