Խաղաղություն օրհնված Հայաստանի հոգուն և երկնքին. ՌԴ Պետական Դումայի պատգամավորներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի պատվիրակության անդամներն ԱԺ տարածաշրջանային և եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Շիրակ Թորոսյանի ուղեկցությամբ նոյեմբերի 10-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Հյուրերը ծաղիկներ են խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Պատվիրակության անդամները եղել են նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել Ցեղասպանությունը փաստող ցուցանմուշներին և գրառում կատարել Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում` նշելով. «Խաղաղություն օրհնված Հայաստանի հոգուն և երկնքին»:

Peace to the soul and sky of Armenia: Deputies of RF Federal Assembly State Duma Visit Tsitsernakaberd Memorial Complex
On November 10, the members of the Committee for CIS Affairs, Eurasian Integration and Relations with Compatriots of RF Federal Assembly State Duma accompanied by the member of the NA Standing Committee on Regional and Eurasian Integration Shirak Torosyan visited Tsitsernakaberd Memorial Complex.
The guests laid flowers at the Eternal Fire perpetuating the memory of the Armenian Genocide victims, honoured in silence the memory of the Holy Martyrs.
The members of the delegation also were in the Armenian Genocide Museum-Institute, got acquainted with the exhibits documenting the Genocide and left a note in the Memory Book of Honourable Guests, noting: “Peace to the soul and sky of Armenia.”