Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումներն Արցախում մի քանի ուղղություններով խախտել են հրադադարի ռեժիմը
Նոյեմբերի 21-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները մի քանի ուղղություններով խախտել են հրադադարի ռեժիմը՝ հրաձգային զինատեսակներից կրակ բացելով ՊԲ դիրքերի, ինչպես նաև Մաճկալաշեն գյուղի մերձակայքում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող տրակտորի ուղղությամբ։
Հրադադարի խախտման դեպքերի մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։
Միևնույն ժամանակ, Ադրբեջանի ՊՆ-ն տարածել է հերթական ապատեղեկատվությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 21-ի ժամը 16։50-ից նոյեմբերի 22-ի ժամը 01։05-ն ընկած ժամանակահատվածում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ։

On November 21, units of the Azerbaijani Armed Forces violated the ceasefire regime in several directions, opening fire from small arms at the positions of the Artsakh Defense Forces, as well as at a tractor doing agricultural work near the village of Machkalashen, Artsakh’s Ministry of Defense reports.
The Armenian side has no losses. The incidents of ceasefire violations were reported to the command of the Russian peacekeeping troops.
At the same time, the Ministry of Defense of Azerbaijan spread another disinformation claiming that between 4:50 p.m. on November 21 and 01:05 a.m. on November 22, the Defense Forces opened fire in the direction of Azerbaijani positions located in the occupied territories of the Martun region of the Republic of ArtsakhArmradio reports.