Երկրաշարժ Թուրքիայում. տուժել է 30-ից ավելի մարդ
Թուրքիայում Մարմարա ծովի շրջանում տեղի ունեցած երկրաշարժից տուժածների թիվը հասել է 35-ի, նրանցից 32-ը վնասվածքներ են ստացել Դյուզջե նահանգում։ NEWS.am-ի հաղորդմամբ այս մասին տեղեկացրել է  երկրի արտակարգ իրավիճակների դեպարտամենտը։
Թուրքիայի առողջապահության նախարար Ֆահրեթթին Կոջան ավելի վաղ տեղեկացրել էր 22 տուժածի մասին։ Նրանցից մեկը ծանր վիճակում է այն պատճառով, որ թռել է մեծ բարձրությունից, գրել է նախարարը Թվիթերում։
6,0 մագնիտուդով ստորգետնյա ցնցումը գրանցվել է տեղի ժամանակով ժամը 04.08-ին։ Օջախը գտնվել է 10,6 կիլոմետր խորության վրա։
Թուրքիայի իշխանությունների տվյալներով՝ երկրաշարժի հետևանքով զոհեր չկան։ Դյուզջեի շատ տներում ճաքեր են գոյացել, կան մասնակի ավերածություններ։

Землетрясение в Турции: пострадало более 30 человек
Число пострадавших в Турции в результате землетрясения в районе Мраморного моря увеличилось до 35, из них 32 получили травмы в провинции Дюздже. Как передает NEWS.am, об этом сообщил департамент по чрезвычайным ситуациям страны.
Глава Минздрава Турции Фахреттин Коджа ранее сообщал о 22 пострадавших. Один из них находится в тяжелом состоянии вследствие того, что выпрыгнул с большой высоты, написал министр в Twitter.
Подземный толчок магнитудой 6,0 был зарегистрирован в 04:08 местного времени. Очаг залегал на глубине 10,6 км.
По данным властей Турции, жертв в результате землетрясения нет. Во многих домах в Дюздже образовались трещины, есть частичные разрушения.