Իրանը պետք է դադարեցնի հարվածները Իրաքի տարածքին. ԱՄՆ Պետդեպ
ԱՄՆ-ն Իրանի իշխանություններին կոչ է անում դադարեցնել Իրաքի տարածքային ամբողջականության խախտումը և հարածներն Իրաքյան Քրդստանի տարածքին: Այդ մասին ասված է ԱՄՆ Պետքարտուղարության մամուլի ծառայության ղեկավար Նեդ Փրայսի՝ նոյեմբերի 22-ին հրապարակված գրավոր հայտարարության մեջ:
«Իրանը շարունակում է խախտել Իրաքի տարածքային ամբողջականությունը՝ նոյեմբերի 20-ից մինչև 22-ը մահաբեր հարձակումներ կատարելով Իրաքյան Քրդստանի վրա: Միացյալ Նահանգները վճռականորեն դատապարտում է Իրաքի տարածքային ամբողջականության այդ բազմակի և աղաղակող խախտումները և Իրանին կոչ է անում ձեռնպահ մնալ հետագա սպառնալիքներից և բռնությունից»,- հայտարարել է նա:
Նոյեմբերի 22-ին Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի Ցամաքային զորքերի հրամանատար, բրիգադային գեներալ Մոհամմադ Փաքփուրը հայտարարել էր, որ Իրանի զինված ուժերի հարվածներն Իրաքյան Քրդստանի տարածքին կշարունակվեն մինչև Իսլամական Հանրապետության ազգային անվտանգության համար «սպառնալիքի վերացումը»:

The US calls on the Iranian authorities to stop the violation of the territorial integrity of Iraq and the attacks on the territory of Iraqi Kurdistan.This was stated in the written statement of Ned Price, the head of the press service of the US State Department, published on November 22:
''Iran’s violations of Iraqi territorial integrity continue with lethal attacks carried out against the Iraqi Kurdistan Region from November 20 through 22. The United States strongly condemns these repeated and brazen violations of Iraq’s territorial integrity and calls on Iran to refrain from further threats and violence.''- the statement said.