ՀՀ նախագահն Անկախության օրվա կապակցությամբ շնորհավորել է Ալբանիայի նախագահին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ալբանիայի նախագահ Բայրամ Բեգային Ալբանիայի Հանրապետության Անկախության օրվա կապակցությամբ:
«Հայաստանը կարևորում է Ալբանիայի հետ փոխշահավետ համագործակցության զարգացումը՝ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերի և հետևողական աշխատանքի շնորհիվ Հայաստանի և Ալբանիայի միջև առկա ներուժն իր նպաստը կբերի հայ-ալբանական միջպետական հարաբերությունների զարգացմանը՝ ի շահ մեր երկու ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Ալբանիայի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»։

Президент Армении поздравил президента Албании с Днем независимости
Президент Республики Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание Президенту Албании Байраму Беге по случаю Дня независимости Республики Албания.
''Армения придает большое значение развитию взаимовыгодного сотрудничества с Албанией во всех областях, представляющих взаимный интерес.
Уверен, что благодаря совместным усилиям и последовательной работе имеющийся между Арменией и Албанией потенциал будет способствовать развитию армяно-албанских межгосударственных отношений на благо наших двух народов.