ՀՀ նախագահն Անկախության օրվա կապակցությամբ շնորհավորել է Ալբանիայի նախագահին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ալբանիայի նախագահ Բայրամ Բեգային Ալբանիայի Հանրապետության Անկախության օրվա կապակցությամբ:
«Հայաստանը կարևորում է Ալբանիայի հետ փոխշահավետ համագործակցության զարգացումը՝ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերի և հետևողական աշխատանքի շնորհիվ Հայաստանի և Ալբանիայի միջև առկա ներուժն իր նպաստը կբերի հայ-ալբանական միջպետական հարաբերությունների զարգացմանը՝ ի շահ մեր երկու ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Ալբանիայի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»։

President Vahagn Khachaturyan sent a congratulatory message to the President of Albania, Bajram Begaj, on Independence Day of the Republic of Albania.
''Armenia attaches importance to the development of mutually beneficial cooperation with Albania in all the fields of common interest.
I am confident that with joint efforts and consistent work, the existing potential between Armenia and Albania will contribute to the development of Armenian-Albanian interstate relations for the benefit of our two peoples.