Հայաստանը կանգնած է տարածաշրջանային մարտահրավերների առջև. Արման Եղոյանը` Հունաստանի խորհրդարանի պատվիրակությանը
Դուք Հայաստանում եք մեզ համար շատ դժվար ժամանակաշրջանում: Հայաստանը կանգնած է տարածաշրջանային մարտահրավերների առջև՝ ողջունելով Հունաստանի խորհրդարանի պատգամավորներին՝ ասել է Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը:
Հունաստանի խորհրդարանի պատգամավորներ Պերիկլիս Մանտասի, Անաստասիոս Բարձոկասի, Կոնստանտինոս Զախարիադիսի հետ հանդիպումը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 28-ին, որին մասնակցել են Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամներ Սոնա Ղազարյանը և Արսեն Թորոսյանը:
Արման Եղոյանը ներկայացրել է իրավիճակը Հայաստանում և Արցախում, անդրադարձել սահմանային լարվածությանը, խոսել Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացից: Նա կարևորել է աշխարհաքաղաքական դժվարին ժամանակներում սերտ և արդյունավետ փոխհարաբերությունների զարգացման անհրաժեշտությունը:
Պերիկլիս Մանտասը, շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար, նույնպես կարևորել է Հայաստանի հետ հարաբերությունների սերտացումը:
Հունաստանի խորհրդարանի պատգամավորները մասնակցելու են «ՀՀ Ազգային ժողովի կարողությունների ուժեղացում` ՀԸԳՀ վերահսկողության ու կիրարկման հետագա աջակցության համար» Թվինինգ ծրագրի փակման արարողությանը: Հանձնաժողովի նախագահը, գնահատելով ծրագրի շրջանակում իրականացված աշխատանքները, հույս է հայտնել, որ համագործակցությունը շարունակական կլինի:

Meeting with Members of the Hellenic Parliament: Development of Effective Relations in the Geopolitical Difficult Times Highlighted
''You are in Armenia in very difficult period for us. Armenia faces regional challenges'', welcoming the members of the Hellenic Parliament the Chair of the Standing Committee on European Integration Arman Yeghoyan said.
On November 28, the meeting with the members of the Hellenic Parliament Periklis Mantas, Anastasios Bartzokas, Konstantinos Zachariadis took place, where the members of the Standing Committee on European Integration Sona Ghazaryan and Arsen Torosyan took part.
Arman Yeghoyan presented the situation in Armenia and in Artsakh, touched upon the tension on the border, talked about the normalization process of Armenia-Turkey relations. He highlighted the necessity of the development of close and effective relations in the geopolitical difficult times.
Thanking his colleagues for warm reception, Periklis Mantas also emphasized the rapprochement of the relations with Greece.
The members of the Hellenic Parliament will take part in the closing ceremony of the Twinning Project Strengthening the capacity of the National Assembly of Armenia to further support CEPA oversight and implementation. Evaluating the work done within the framework of the Project, the Committee Chair expressed hope that the cooperation will be continuous.