Իրավիճակը շարունակում է լարված մնալ. Արարատ Միրզոյանը՝ Սլովակիայի ԱԳ նախարարին
Աշխատանքային այցով լեհական Լոձում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Սլովակիայի ԱԳ նախարար Ռաստիսլավ Կաչերի հետ: Նախարար Միրզոյանը շնորհավորել է գործընկերոջը՝ պատասխանատու պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ։
Զրուցակիցները պատրաստակամություն են հայտնել զարգացնելու հայ-սլովակական փոխգործակցությունը՝ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում, ինչպես նաև միջազգային հարթակներում։
Արարատ Միրզոյանն ու Ռաստիսլավ Կաչերն անդրադարձ են կատարել նաև ԵՄ հետ Հայաստանի հարաբերությունների զարգացման օրակարգին։
ՀՀ արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը գործընկերոջն է ներկայացրել ՀՀ ինքնիշխանության և  տարածքային ամբողջականության նկատմամբ ադրբեջանական ագրեսիաների հետևանքով ի հայտ եկած անվտանգային և հումանիտար մարտահրավերները: Այս համատեքստում նախարար Միրզոյանը բարձր է գնահատել ԵՄ դիտորդական առաքելության դերը՝ ընդգծելով, որ իրավիճակը շարունակում է լարված մնալ:
Անդրադարձ է կատարվել  Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման, Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի հանգուցալուծման վերաբերյալ հայկական կողմի դիրքորոշումներին։

The situation remains tense: meeting of the Ministers of Foreign Affairs of Armenia and Slovakia
Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan, who was on a working visit in Łódź, Poland, had a meeting with Foreign Minister of Slovakia Rastislav Káčer. Minister Mirzoyan congratulated his counterpart upon the assumption of the responsible position.
The interlocutors expressed readiness to develop Armenian-Slovakian cooperation in areas of mutual interest, as well as on international platforms.
Ararat Mirzoyan and Rastislav Káčer also touched upon the development agenda of Armenia's relations with the EU.
The Foreign Minister of Armenia briefed his counterpart on the security and humanitarian challenges following the Azerbaijani aggressions against the sovereignty and territorial integrity of the Republic of Armenia. In this context, Minister Mirzoyan highly appreciated the role of the EU Monitoring Mission, stressing that the situation remains tense.
The positions of the Armenian side regarding the normalization of Armenia-Azerbaijan relations and the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict were touched upon.