ՀՀ-ն կարևորում է Ֆինլանդիայի հետ բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի վրա հիմնված հարաբերությունների զարգացումը.ՀՀ նախագահ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ֆինլանդիայի Հանրապետության նախագահ Սաուլի Նիինիստյոյին՝ Ֆինլանդիայի Անկախության օրվա կապակցությամբ։
«Հայաստանը կարևորում է Ֆինլանդիայի հետ բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի վրա հիմնված հարաբերությունների հետագա զարգացումը երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում։
Այս տարի լրացել է Հայաստանի և Ֆինլանդիայի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը, որը համատեղ ձեռքբերումներն արժևորելու և համագործակցության նոր հեռանկարներ ուրվագծելու համար կարևոր հանգրվան է։
Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով կամրապնդենք և կընդլայնենք գործակցությունն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Ֆինլանդիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»:

Armenia attaches importance to the further development of the relations with Finland: Vahagn Khachaturyan
President Vahagn Khachaturyan sent a congratulatory message to the President of the Republic of Finland, Sauli Niinistö, on Finland’s Independence Day.
“Armenia attaches importance to the further development of the relations with Finland, based on friendship and reciprocal respect, in all the fields of common interest.
This year marked the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between Armenia and Finland, which is a significant milestone for valuing joint achievements and foreshadowing new prospects for cooperation.
I am hopeful that with joint efforts, we will strengthen and expand our cooperation on both bilateral and multilateral platforms.