Ծեծկռտուք՝ Թուրքիայի խորհրդարանում
Թուրքիայի Ազգային մեծ ժողովում բյուջետային քննարկումների ժամանակ պատգամավորների միջև ծեծկռտուք է տեղի ունեցել, պատգամավորներից մեկը գլխի վնասվածքով հոսպիտալացվել է։ Այս մասին փոխանցում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։
«Բյուջեի շուրջ բանակցությունների երկրորդ օրը լարվածություն է առաջացել։ Պատգամավորների միջև լեզվակռիվը վերածվել է կոնֆլիկտի։ «Լավ կուսակցության» անդամ Հուսեյն Օրսը հոսպիտալացվել է ծեծկռտուքի ժամանակ ստացած գլխի վնասվածքով»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Խորհրդարանի փոխխոսնակ Հայդար Աքարը, որը նախագահում էր նիստը, այս վիճաբանությունից հետո 10 րոպեով ընդհատել է նիստը, փոխանցում է Panorama.am-ը։

Турецкие депутаты подрались на переговорах по бюджету
Драка произошла в Великом национальном собрании (парламенте) Турции между депутатами в ходе бюджетных обсуждений, один из парламентариев был госпитализирован с травмой головы, передает РИА Новости со ссылкой на Sputnik Турция.
"На второй день переговоров по бюджету в генеральной ассамблее парламента возникла напряженность. Словесная перепалка между депутатами переросла в конфликт. Хусейн Орс, член партии Iyi ("Хорошая партия"), был госпитализирован с травмой головы, полученной во время потасовки", - говорится в сообщении.
Председательствовавший на заседании вице-спикер парламента Хайдар Акар после этого спора прервал заседание на 10 минут.