Արցախի նախագահը Փարիզում հանդիպել է ՀՅԴ Ֆրանսիայի Կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչների հետ
Աշխատանքային այցով Ֆրանսիայի Հանրապետությունում գտնվող Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորած պատվիրակությունը Փարիզում հանդիպել է Հայ Հեղափոխական Դաշնակցության Ֆրանսիայի Կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էին ՀՅԴ Բյուրոյի անդամներ Մուրադ Փափազյանը և Հովսեփ Տեր Գևորգյանը, քննարկվել են Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը, Արցախ-Սփյուռք համագործակցությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը պահանջված և օգտակար է համարել նման հանդիպումները` արժևորելով ՀՅԴ ներդրումն Արցախի զարգացման և զորացման ու համազգային խնդիրների լուծման գործում:

Президент Арцаха в Париже встретился с представителями Центрального комитета АРФД Франции
Делегация во главе с президентом Республики Арцах Араиком Арутюняном, находящаяся с рабочим визитом во Французской Республике, встретилась в Париже с представителями Центрального комитета АРФ "Дашнакцутюн" Франции.
На встрече, в которой приняли участие члены Бюро АРФД Мурад Папазян и Овсеп Тер-Геворкян, были обсуждены вопросы, касающиеся внутренней и внешней политики Арцаха, сотрудничества между Арцахом и Диаспорой, региональные процессы.
Глава государства назвал такие встречи востребованными и полезными, высоко оценив вклад АРФД в развитие и укрепление Арцаха, в решение общенациональных проблем.