Wildberries–ը գործարկել է Հայաստանից այլ երկրներ ապրանքների ուղիղ վաճառքը
Wildberries ընկերությունը Հայաստանի ձեռներեցներին հնարավորություն է տվել հարթակի միջոցով սեփական արտադրանքի ուղիղ վաճառք իրականացնել դեպի այլ երկրներ։ Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին` վկայակոչելով ընկերության մամուլի ծառայությանը։
«Առաջին երկիրը դարձել է Ռուսաստանը։ Դրա շնորհիվ ՀՀ արտադրողները կկարողանան առցանց հարթակում ընդլայնել սեփական ապրանքի տեսականին և ավելացնել եկամուտները»,– ասվում է հաղորդագրությունում։
Պատվերը ստանալուց հետո վաճառողները ապրանքը բերում են Երևանում գտնվող ընկերության պահեստ, ինչից հետո լոգիստիկ ծառայությունը դրանք հասցնում է գնորդներին։ Միևնույն ժամանակ, վաճառողների համար առևտրային միջնորդավճարը հասնում է 3 %` կախված ապրանքների կատեգորիայից։
Ընկերությունից հայտնում են, որ Հայաստանի արտադրանքը առցանց հարթակում բարձր պահանջարկ ունի։ Ընթացիկ տարվա 11 ամսում վաճառքն ավելացել է տարեկան 71 %–ով` հասնելով 290 մլն ռուբլու։ Ավելի դինամիկ կերպով պահանջվում են աքսեսուարները (+958%), կոսմետիկան և օծանելիքները (+449%), տան համար ապրանքները (+312%), մթերքը (+276%) և նորածինների հագուստը (+267%)։
Նշենք, որ Wildberries–ը մայիսի կեսերին Հայաստանում բացել է իր առաջին լոգիստիկ կենտրոնը, ինչը թույլ է տվել հարթակում ապրանքների ուղիղ վաճառք իրականացնել։

Wildberries запустил прямые продажи товаров из Армении в другие страны
Компания Wildberries предоставила предпринимателям Армении возможность осуществлять через площадку прямые продажи своей продукции в другие страны. Об этом сообщает РИА Новости со ссылкой на пресс-службу компании.
"Wildberries открывает для предпринимателей из Армении возможность прямых продаж товаров в другие страны присутствия площадки, первой страной стала Россия. Благодаря этому производители из Армении смогут расширить ассортимент своей продукции на онлайн-платформе и нарастить доходы", - говорится в сообщении.
После получения заказов продавцы привозят их на склад компании в Ереване, после чего логистическая служба площадки доставляет их до покупателей. При этом торговая комиссия для продавцов составляет от 3% в зависимости от категории товаров.
В самой компании отмечают, что продукция из Армении пользуется на онлайн-площадке высоким спросом - за 11 месяцев текущего года ее продажи выросли на 71% год к году, до 290 миллионов рублей. Наиболее динамично спрос растет на аксессуары (+958%), косметику и парфюмерию (+449%), продукцию для дома (+312%), продукты (+276%) и одежду для новорожденных (+267%).
Отметим, что в середине мая Wildberries открыл первый логистический центр в Армении, что позволило запустить на платформе прямые продажи товаров от представителей местного бизнеса.