Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Միխայիլ Միշուստինը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, գալիք Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ, շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության ղեկավար Միխայիլ Միշուստինը: Ուղերձում ասված է.
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներ Նոր՝ 2023 տարվա և Սուրբ Ծնունդի առթիվ:
Անցնող տարում Ռուսաստանի և Հայաստանի հարաբերությունները՝ հիմնված բարեկամության, գործընկերության և դաշնակցության սկզբունքների վրա, շարունակել են դինամիկ զարգանալ: Ընդլայնվել է համագործակցությունը առևտրատնտեսական և մշակութա-հումանիտար ոլորտներում, ամրապնդվել է ինտեգրացիոն փոխգործակցությունը Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում:
Համոզված եմ, որ կառավարությունների մակարդակով համատեղ ջանքերը կնպաստեն տարբեր բնագավառներում երկկողմ համագործակցության ամրապնդմանը, բարենպաստ պայմաններ կստեղծեն նոր խոշոր համատեղ նախագծերի մեկնարկի համար: Դա լիովին համապատասխանում է Ռուսաստանի և Հայաստանի երկարաժամկետ շահերին:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն և բարեկեցություն, իսկ ողջ հայ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»։

Михаил Мишустин поздравил Пашиняна
Премьер-министр России Михаил Мишустин надеется на реализацию в новом году новых крупных армяно-российских проектов. Об этом говорится в поздравлении Михаила Мишустина на имя премьер-министра Армении Никола Пашиняна по случаю Нового года и Рождества Христова.
"Убежден, что совместные усилия по правительственной линии будут способствовать укреплению двустороннего сотрудничества в различных областях, создадут благоприятные условия для запуска новых крупных совместных проектов. Это в полной мере отвечает долгосрочным интересам России и Армении", - говорится в поздравлении.
Мишустин отметил, что в уходящем году отношения России и Армении продолжали динамично развиваться - расширялось сотрудничество в торгово-экономической и культурно-гуманитарной сферах, укреплялось интеграционное взаимодействие в рамках Евразийского экономического союза.