Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհրդի նախագահ Փոլ Կրեկորյանը Թվիթերի իր էջում հրապարակել է նամակ, որն ուղարկել է ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենին՝ Լաչինի միջանցքի ապաշրջափակման վերաբերյալ, փոխանցում է NEWS.am-ը:
«Շնորհակալություն քաղաքապետ Բասին այն բանի համար, որ միացել է ինձ, որպեսզի նախագահ Բայդենին հասցնենք շրջափակումը հանելու և Արցախի ժողովրդին հումանիտար օգնություն ցուցաբերելու գործում ԱՄՆ առաջնորդության անհրաժեշտությունը»,- մեկնաբանել է նա հրապարակված փաստաթուղթը։
- ԱՄՆ-ը հայտարարել է ՌԴ հետ երկխոսության պատրաստակամության մասին սպառազինությունների վերահսկման շուրջ Մենք ձգտում ենք պահպանել բոլոր միջմայրցամաքային միջուկային զենքերի սահմանափակումները և մշակել նոր սահմանափակումներ...

Мэр и президент городского совета Лос-Анджелеса обратились к президенту США по вопросу Лачинского коридора
Президент городского совета Лос-Анджелеса Пол Крекорян на своей странице в Twitter опубликовал письмо, которое он направил президенту США Джо Байдену относительно разблокирования Лачинского коридора, передает NEWS.am.
''Спасибо, мэр Басс, за то, что присоединились ко мне, чтобы донести до президента Байдена настоятельную необходимость лидерства США для снятия блокады и оказания гуманитарной помощи народу Арцаха'', - прокомментировал он опубликованный документ.