Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին աշխատանքային այցով ժամանել է Հայաստան
«Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում վրացական պատվիրակությանը դիմավորել է ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը, Վրաստանում Հայաստանի դեսպան Աշոտ Սմբատյանը և Հայաստանում Վրաստանի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Իրակլի Կվանչախաձեն։
Հիշեցնենք, որ 12-րդ հերթական նիստի անցկացման մասին պայմանավորածությունը Հայաստանի և Վրաստանի ղեկավարների միջև ձեռք է բերվել եղել է 2022 թվականի նոյեմբեր ամսին։
Հայաստանի և Վրաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 11-րդ նիստը տեղի է ունեցել 2021 թվականի դեկտեմբերին Թբիլիսիում։ Երևանում նիստը վերջին անգամ անցկացվել է 2019 թվականին՝ գրեթե 10 տարվա ընդմիջումից հետո։

Премьер-министр Грузии прибыл с рабочим визитом в Армению
Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили 12 января прибыл с рабочим визитом в Армению. Он примет участие в 12-ом заседании межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Арменией и Грузией.
В международном аэропорту ''Звартноц'' грузинскую делегацию встретили вице-премьер Правительства Армении Тигран Хачатрян, посол Армении в Грузии Ашот Смбатян и временный поверенный в делах Грузии в Армении Ираклий Кванчахадзе.
Отметим, что 11-ое заседание межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Арменией и Грузией состоялось в декабре 2021 года в Тбилиси. В последний раз в Ереване оно состоялось в 2019 году, после почти 10-летнего перерыва.