Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է ՄԱԿ-ի Թմրանյութերի և հանցավորության դեմ պայքարի գրասենյակի գործադիր տնօրենի հետ
Հունվարի 16-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Վիեննայում ՄԱԿ-ի գրասենյակի Գլխավոր քարտուղար, ՄԱԿ-ի Թմրանյութերի և հանցավորության դեմ պայքարի գրասենյակի (UNODC) Գործադիր տնօրեն Ղադա Ֆաթի Վալիի հետ:
ՀՀ ԱԳ նախարարը նշել է, որ Հայաստանը մեծապես կարևորում է ՄԱԿ-ի համակարգի և մասնագիտացված գործակալությունների հետ համագործակցության շարունակական ընդլայնումը:
Հանդիպման ընթացքում նախարար Միրզոյանն անդրադարձել է ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող բարեփոխումներին, այդ թվում` հակակոռուպցիոն, դատաիրավական, ոստիկանության ոլորտներում:
Կողմերը քննարկել են կոռուպցիայի և տնտեսական հանցագործությունների կանխարգելման, ինչպես նաև թմրանյութերի ապօրինի շրջանառության, կազմակերպված հանցավորության, օտարերկրյա վարձկան մարտիկների օգտագործման ու ահաբեկչության դեմ պայքարի գործում համագործակցության և համատեղ ծրագրերի իրականացման հեռանկարները: Այս առումով կարևորվել է անցած տարի ստորագրված Հայաստանի ու ՄԱԿ Թմրանյութերի և հանցավորության դեմ պայքարի գրասենյակի միջև համագործակցության Ճանապարհային քարտեզի կյանքի կոչումը։
ՀՀ ԱԳ նախարարը զրուցակցին է ներկայացրել նաև տարածաշրջանային մի շարք խնդիրների վերաբերյալ Հայաստանի դիրքորոշումները։

The meeting of the Foreign Minister of Armenia with the the Director-General of the United Nations Office at Vienna
On January 16, in Vienna, Minister of Foreign Affairs of Armenia Ararat Mirzoyan had a meeting with Ghada Fatհi Waly, the Director-General of the United Nations Office at Vienna and Executive Director of the United Nations Office on Drugs and Crime (UNODC).
The Foreign Minister of Armenia noted that Armenia attaches great importance to the continuous expansion of cooperation with the UN system and specialized bodies.
During the meeting, Minister Mirzoyan touched upon the reforms carried out by the Government of the Republic of Armenia, including in anti-corruption, judicial and police sectors.
The sides discussed the prospects of cooperation and implementation of joint programs in the prevention of corruption and economic crimes, as well as the fight against illegal drug trafficking, organized crime, use of foreign mercenary fighters and terrorism. In this regard, the importance of the implementation of the Roadmap of Cooperation between Armenia and the United Nations Office on Drugs and Crime, signed last year, was highlighted.
The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia also briefed his interlocutor on the positions of Armenia regarding a number of regional issues.