ԱՄՆ-ն հատում է բոլոր կարմիր գծերը՝ սպառնալով Ռուսաստանի հետ համագործակցող երկրներին
ԱՄՆ-ը հատում է բոլոր սահմանները՝ սպառնալով այլ պետություններին՝ Ռուսաստանի հետ համագործակցության համար: Այս մասին երկուշաբթի ասել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը Հարավային Աֆրիկայի արտգործնախարար Նալեդի Պանդորի հետ Պրետորիայում կայացած մամուլի ասուլիսում, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«[ԱՄՆ-ը] հրապարակավ ասում է, որ նրանք, ովքեր համագործակցում են Ռուսաստանի հետ, կզղջան։Սպառնալով և ճնշում գործադրելով՝ Միացյալ Նահանգները, ինչպես նաև բրիտանացիները հատում են բոլոր կարմիր գծերը»,- ասել է Լավրովը:
Լավրովի խոսքով՝ ԱՄՆ-ն «ոչի կաշկանդվում» սպառնալով նաև ամերիկյան բանկերում հաշիվներ ունեցող քաղաքական գործիչներին, ինչպես նաև նրանց, ում երեխաները սովորում են ամերիկյան համալսարաններում։

Лавров заявил, что США переходят все красные линии, угрожая из-за сотрудничества с Россией
США переходят все границы, угрожая другим государствам из-за сотрудничества с Россией, заявил министр иностранных дел РФ Сергей Лавров в понедельник на пресс-конференции по итогам переговоров в Претории с главой МИД ЮАР Наледи Пандор, передает ТАСС
"[США] публично заявляют, что те, кто сотрудничает с Россией, [об этом] пожалеют, - сказал он. - Угрожая и оказывая давление, США, да и англичане тоже, переходят все красные линии".
По словам Лаврова, США "ничем не гнушаются", угрожая, в том числе, политическим деятелям, имеющим счета в американских банках, а также тем из них, чьи дети учатся в университетах Соединенных Штатов.
"Они (американцы - прим. ТАСС) грозят крупным государствам, которые представляют великие тысячелетние цивилизации, и игнорируют, что у этих народов есть национальная гордость", - отметил министр.