ԱՄՆ-ն հատում է բոլոր կարմիր գծերը՝ սպառնալով Ռուսաստանի հետ համագործակցող երկրներին
ԱՄՆ-ը հատում է բոլոր սահմանները՝ սպառնալով այլ պետություններին՝ Ռուսաստանի հետ համագործակցության համար: Այս մասին երկուշաբթի ասել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը Հարավային Աֆրիկայի արտգործնախարար Նալեդի Պանդորի հետ Պրետորիայում կայացած մամուլի ասուլիսում, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«[ԱՄՆ-ը] հրապարակավ ասում է, որ նրանք, ովքեր համագործակցում են Ռուսաստանի հետ, կզղջան։Սպառնալով և ճնշում գործադրելով՝ Միացյալ Նահանգները, ինչպես նաև բրիտանացիները հատում են բոլոր կարմիր գծերը»,- ասել է Լավրովը:
Լավրովի խոսքով՝ ԱՄՆ-ն «ոչի կաշկանդվում» սպառնալով նաև ամերիկյան բանկերում հաշիվներ ունեցող քաղաքական գործիչներին, ինչպես նաև նրանց, ում երեխաները սովորում են ամերիկյան համալսարաններում։

US crosses all red lines by threatening countries cooperating with Russia: Lavrov
Washington is crossing all bounds with its threats to other countries because of their cooperation with Russia, Foreign Minister Sergey Lavrov said on Monday at a press conference following talks with his South African counterpart Naledi Pandor, TASS reports.
"[The US] publicly states those cooperating with Russia will regret [it]," the Minister said. "The US, and the UK also, are crossing all red lines with their threats and pressure," Lavrov noted.
The US "stops at nothing," including threats against political figures who have US bank accounts and those whose children are studying in US universities, the Minister said.
"They [the US - TASS] threaten major nations representing grand centennial civilizations and ignore that such nations have their national pride," he added.