Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Կատարի ֆուտբոլի ասոցիացիայի նախագահին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Կատարի ֆուտբոլի ասոցիացիայի նախագահ Շեյխ Համադ բին Խալիֆա բին Ահմադ Ալ-Թանիին:
Հանդիպումը նախաձեռնած Կատարի ֆուտբոլի ասոցիացիայի նախագահը ներկայացրել է մեկ ամիս առաջ Դոհայում կայացած ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունից անմիջապես հետո իրականացվելիք ծրագրերը:
ՀՀ ԱԺ նախագահը նշել է, որ աշխարհի խաղերի կազմակերպումը մեծ մարտահրավեր է Կատարի համար, ինչը պատվով ընդունեց երկիրը: Ալեն Սիմոնյանը տեղեկացրել է, որ Հայաստանում եւս ֆուտբոլն ամենադիտարժան եւ ամենատարածված մարզաձեւն է, եւ ենթակառուցվածքի զարգացման, ներդրումների խնդիր կա:
Հանդիպմանը Կատարի ֆուտբոլի ասոցիացիայի նախագահին է փոխանցվել Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանի առաջարկը՝ առաջիկայում Հայաստան-Կատար ազգային հավաքականների ընկերական խաղ անցկացնել: Առաջարկը սիրով ընդունվել է:

Ален Симонян встретился с президентом Футбольной ассоциации Катара
Делегация, возглавляемая Председателем НС Аленом Симоняном, встретилась с президентом Футбольной ассоциации Катара (ФАК) Шейхом Хамадом бин Халифой бин Ахмадом аль-Тани.
Президент ФАК, инициировавший встречу, представил программы, реализуемые после недавно прошедшего в Дохе чемпионата мира.
Председатель НС РА отметил, что организация всемирных игр явилась для Катара большим вызовом, который страна приняла с честью. Ален Симонян заметил, что футбол – самый   зрелищный и популярный вид спорта также в Армении, и налицо проблема развития инфраструктуры, инвестиций.
На встрече президенту ФАК передано предложение председателя Федерации футбола Армении А.Меликбекяна о проведении в предстоящее время товарищеского матча между сборными Армении и Катара, которое любезно принято.