Փաշինյանը շնորհավորել է Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թուրքմենստանի ներկայացուցչական պալատի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովին՝ պաշտոնում նշանակվելու առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Թուրքմենստանի ազգային առաջնորդի կարգավիճակի շնորհման և բարձրագույն ներկայացուցչական մարմնի` Հալք Մասլահաթիի նախագահի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ։
Վստահ եմ, որ Դուք, որպես թուրքմեն ժողովրդի ազգային առաջնորդ, կշարունակեք նպաստել Թուրքմենստանի կայուն զարգացմանն ու բարգավաճմանը։
Մեծ գոհունակությամբ և ջերմությամբ եմ հիշում մեր հանդիպումները, որոնց ընթացքում նախանշվել են երկկողմ օրակարգի զարգացման նոր հեռանկարներ:
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի որակապես նոր մակարդակի բարձրացնել հայ-թուրքմենական քաղաքական երկխոսությունը, փոխշահավետ տնտեսական համագործակցությունը և հարստացնել մեր ժողովուրդների միջև առկա բազմադարյան բարեկամության պատմական էջերը նոր ձեռքբերումներով:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Թուրքմենստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»:

Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the Chairman of People's Council of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhamedow on his appointment. The message reads as follows:
I heartily congratulate you on being bestowed with the status of the national leader of Turkmenistan and your appointment as the chairman of the highest representative body, Halk Maslahaty.
I am confident that you, as the national leader of the Turkmen people, will continue to contribute to the sustainable development and prosperity of Turkmenistan.
I remember our meetings with great satisfaction and warmth, during which new prospects for the development of the bilateral agenda were outlined.
I am confident that with joint efforts we will succeed in qualitatively raising the Armenian-Turkmen political dialogue, mutually beneficial economic cooperation to a new level and enriching the historical pages of the centuries-old friendship between our peoples with new achievements.
I wish you good health and new success, and peace and well-being to the friendly people of Turkmenistan."