Մեր առաջնահերթությունը Ռուսաստանի պահպանումն է. Պուտին
Ռուսաստանի հիմնական առաջնահերթությունն է ստեղծել պայմաններ երկրի պահպանման համար, ստեղծել բոլոր պայմանները նրա զարգացման ու հզորացման համար, ասել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Մեր հիմնական խնդիրն է ապահովել Ռուսաստանի պահպանումը, պայմաններ ստեղծել նրա առաջադեմ զարգացման, հզորացման համար», - ասել է Պուտինը հասարակական հայրենասիրական և երիտասարդական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը։
Նա ընդգծել է, որ այդ խնդիրը կլուծվի։
«Բայց այդ ընդհանուր նպատակին հասնելու աշխատանքի բաղադրիչներից մեկն, իհարկե, վերածնունդն է, պատմական հիշողության պահպանումը»,- եզրափակել է երկրի ղեկավարը։

Главная задача России - создать условия для сохранения страны: Путин
Главная задача России - создать условия для сохранения страны, создать все условия для ее развития и укрепления, заявил президент РФ Владимир Путин, передает РИА Новости
"Наша главная задача - обеспечить сохранение России, создать условия для ее развития поступательного, для ее укрепления", - сказал Путин на встрече с представителями общественных патриотических и молодежных организаций.
Он подчеркнул, что эта задача будет решена.
"Но одна из составляющих работ для достижения этой общей цели - это, конечно, возрождение, сохранение исторической памяти", - заключил глава государства.