Մեր առաջնահերթությունը Ռուսաստանի պահպանումն է. Պուտին
Ռուսաստանի հիմնական առաջնահերթությունն է ստեղծել պայմաններ երկրի պահպանման համար, ստեղծել բոլոր պայմանները նրա զարգացման ու հզորացման համար, ասել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Մեր հիմնական խնդիրն է ապահովել Ռուսաստանի պահպանումը, պայմաններ ստեղծել նրա առաջադեմ զարգացման, հզորացման համար», - ասել է Պուտինը հասարակական հայրենասիրական և երիտասարդական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը։
Նա ընդգծել է, որ այդ խնդիրը կլուծվի։
«Բայց այդ ընդհանուր նպատակին հասնելու աշխատանքի բաղադրիչներից մեկն, իհարկե, վերածնունդն է, պատմական հիշողության պահպանումը»,- եզրափակել է երկրի ղեկավարը։

Preserving the country and creating conditions for its development are a top priority, Russian President Vladimir Ptuin said at a meeting with members of patriotic and youth organizations on Thursday, TASS reports.
"Our top priority is to preserve Russia, create conditions for its sustained development and make it stronger, and this mission will certainly be completed," the head of state pointed out.
Putin added that restoring the historical memory and keeping it alive was part of the efforts aimed at achieving that goal.