Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Շրի Լանկայի Ժողովրդավարական Սոցիալիստական Հանրապետության վարչապետ Դինեշ Գունավարդենային՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Շրի Լանկայի Ժողովրդավարական Սոցիալիստական Հանրապետության Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Հայաստանը կարևորում է Շրի Լանկայի հետ հարաբերությունների զարգացումն ու խորացումը երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում:
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ կհաջողվի նոր որակ և բովանդակություն հաղորդել մեր փոխգործակցությանը:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, իսկ Շրի Լանկայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»:

Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Dinesh Gunawardena, Prime Minister of the Democratic Socialist Republic of Sri Lanka, on the occasion of Independence Day.
I warmly congratulate you on the Independence Day of the Democratic Socialist Republic of Sri Lanka.
Armenia attaches importance to the development and deepening of relations with Sri Lanka in all areas of mutual interest.
I am sure that by joint efforts, we will be able to add new quality and content to our cooperation.
Taking this opportunity, I wish you good health and peace and prosperity to the friendly people of Sri Lanka."