Սեյրան Օհանյանի և Արմեն Չարչյանի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում
Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Սեյրան Օհանյանի և Արմեն Չարչյանի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում։ Արմենպրես-ի հետ զրույցում այս մասին ասել է ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Լուսինե Մարտիրոսյանը։
Նա նշել է, որ Սեյրան Օհանյանին մեղադրանք է առաջադրվել։
Սեյրան Օհանյանը մեղադրվում է այն բանում, որ oգտագործելով պաշտոնեական դիրքը՝ առանձնապես խոշոր չափերով վատնում է կատարել (2 դրվագ), ինչպես նաև անձնական այլ շահագրգռվածությունից և խմբային շահերից ելնելով` իր պաշտոնեական դիրքը ծառայության շահերին հակառակ է օգտագործել, որն անզգուշությամբ առաջացրել է ծանր հետևանքներ (2 դրվագ)։
Արմեն Չարչյանը մեղադրվում է հանրությանը հայտնի «Հաց բերողի»` Արթուր Սարգսյանի գործով կեղծ բժշկական եզրակացություն տալու մեջ։

В отношении Сейрана Оганяна и Армена Чарчяна возбуждено общественное уголовное преследование
В отношении депутатов  фракции НС “Айастан” Сейрана Оганяна и Армена Чарчяна возбуждено общественное уголовное преследование. Об этом Арменпресс сообщила советник генерального прокурора Армении Лусине Мартиросян.
Им предъявлены следующие обвинения:
Сейран Оганян обвиняется в том, что, используя должностное положение, совершил растрату в особо крупных размерах (2 эпизода), а также, исходя из других личных и групповых интересов, использовал свое должностное положение вопреки интересам службы, что повлекло по неосторожности тяжкие последствия (2 эпизода).
Армен Чарчян обвиняется в даче ложного медицинского заключения по известному делу ''приносящего хлеб'' Артура Саркисяна.