Հռոմի պապը ցանկանում է հանդիպել Պուտինի հետ
Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսը ցանկանում է Վլադիմիր Պուտինի հետ քննարկել Եվրոպայում Ռուսաստանի և Արևմուտքի միջև առճակատման խաղաղ կարգավորման իր ծրագիրը, ՌԻԱ Նովոստիին ասել է Հնահավատացյալների համաշխարհային միության (ՀՀՄ) նախագահ Լեոնիդ Սևաստյանովը, որը նամակագրություն է պահպանում պապի հետ։
«Հռոմի պապը Ռուսաստանի և Արևմուտքի միջև առճակատման խաղաղ կարգավորման առաջարկի ծրագիր ունի, և նա հաստատել է Ռուսաստանի ղեկավարության հետ բանակցելու իր ցանկությունը, Մոսկվա գալու իր պատրաստակամությունը», - ասել է Սևաստյանովը։
Նա նաև մեջբերեց պոնտիֆիկոսի նամակից մի հատված. «Այնպես կցանկանայի գնալ Մոսկվա և Պուտինի հետ խոսել Եվրոպայում խաղաղ կարգավորման ծրագրի մասին»:

Папа римский хочет встретиться с Путиным
Папа римский Франциск хотел бы обсудить с Владимиром Путиным свой план мирного урегулирования противостояния России и Запада в Европе, рассказал РИА Новости председатель Всемирного союза староверов (ВСС) Леонид Севастьянов, поддерживающий переписку с понтификом.
"У папы есть план предложения по мирному урегулированию противостояния России и Запада, и он подтвердил желание переговоров с российским руководством, готовность приехать в Москву", - отметил Севастьянов РИА Новости.
Он также процитировал фрагмент письма понтифика: "Как бы мне хотелось поехать в Москву и поговорить с Путиным о плане мирного урегулирования в Европе".