Հայկ Կոնջորյանը ՌԴ դեսպանի ուշադրությունն է հրավիրել ԼՂ-ում իրականացված դիվերսիոն հարձակման վրա
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը, խմբակցության պատգամավորներ Բաբկեն Թունյանը եւ Միքայել Թումասյանը մարտի 6-ին Ազգային ժողովում ընդունել են Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Հայկ Կոնջորյանը դեսպանի ուշադրությունն է հրավիրել մարտի 5-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից Լեռնային Ղարաբաղում իրականացված դիվերսիոն հարձակման վրա, որի հետեւանքով զոհվել է ԼՂ ոստիկանության երեք ծառայող, իսկ մեկը վիրավորվել է: Նշվել է, որ արդեն 85-րդ օրն է՝ Լաչինի միջանցքն ապօրինի շրջափակված է Ադրբեջանի կողմից, ինչը եռակողմ հայտարարության կոպտագույն խախտում է: Ընդգծվել է, որ միջանցքը պետք է օր առաջ բացվի:
Հանդիպմանը քննարկվել են նաեւ ՀՀ-ՌԴ տնտեսական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր: Կարեւորվել է միջխորհրդարանական բնագավառում երկու երկրների ներկայացուցիչների համագործակցությունը:

Глава фракции ГД обратил внимание посла РФ на диверсионное нападение, совершенное ВС Азербайджана в Нагорном Карабахе
6 марта руководитель фракции “Гражданский договор” А.Конджорян, депутаты фракции Б.Тунян и М.Тумасян приняли Чрезвычайного и Полномочного посла Российской Федерации в Армении С.Копыркина.
А.Конджорян обратил внимание посла на диверсионный акт, совершенный 5 марта азербайджанскими вооруженными силами в Нагорном Карабахе, вследствие которого трое сотрудников полиции НК убиты, один – ранен. Отмечен уже 85-й день незаконной блокировки Азербайджаном Лачинского коридора, что является грубейшим нарушением трехстороннего заявления. Подчеркнуто, что коридор должен быть незамедлительно открыт.
На встрече также обсуждены вопросы экономического сотрудничества РА-РФ. Отмечена важность взаимодействия представителей двух стран в межпарламентской сфере.