Կառավարությունը հավանություն է տվել Հայաստանի և Վրաստանի քաղաքացիների համար առանց վիզայի ճամփորդելու մասին համաձայնագիրը վավերացնելու օրենքի նախագծին
ՀՀ կառավարության՝  մարտի 9-ի նիստի ընթացքում գործադիրը հավանություն է տվել 2023 թ. հունվարի 12-ին ստորագրված «Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի միջև երկու պետությունների քաղաքացիների համար փոխադարձ առանց մուտքի արտոնագրի ճամփորդելու մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագծին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ 2023 թվականի հունվարի 12-ի նիստի ժամանակ «Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի միջև երկու պետությունների քաղաքացիների համար փոխադարձ առանց մուտքի արտոնագրի ճամփորդելու մասին» համաձայնագրի ստորագրման առաջարկությանը հավանություն տալու մասին նախագիծը ներկայացրել է Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը։

Правительство одобрило проект ратификации Соглашения о безвизовых поездках для граждан Армении и Грузии
На заседании правительства 9 марта был одобрен проект Закона Республики Армения ''О ратификации Соглашения между Республикой Армения и Грузией о взаимных безвизовых поездках для граждан двух государств'', представленный 12 января 2023 года.
Как сообщает ''Арменпресс'', на заседании 12 января 2023 года проект об одобрении предложения о подписании Соглашения между Республикой Армения и Грузией о взаимном безвизовом путешествии для граждан двух государств представил министр иностранных дел Арарат Мирзоян.