Fly Arna-ն մեկնարկում է ուղիղ թռիչքները դեպի Բաղդադ
Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի (ԱՆԻՖ) և Air Arabia խմբի համատեղ ձեռնարկություն հանդիսացող Հայաստանի ազգային ավիափոխադրող Fly Arna ավիաընկերությունը մեկնարկում է ուղիղ չվերթները դեպի Իրաքի մայրաքաղաք Բաղդադ:
Ինչպես տեղեկացնում են ավիաընկերությունից, «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի և Բաղդադի միջազգային օդանավակայանի միջև շաբաթական երկու չվերթ կիրականացվի:
Չվացուցակ դեպի Բաղդադի միջազգային օդանավակայան, ուժի մեջ է 2023 թվականի ապրիլի 22-ից (բոլորը տեղական ժամանակով).
Չվերթ
Մեկնում
Ժամ
Ժամանում
Օդանավ.
Հաճախականություն
G6 201
Բաղդադ
A320
Չորեքշաբթի/Շաբաթ
G6 202
«Հայաստանի ազգային ավիափոխադրող հանդիսանալով և սպասարկելով ավանդական ուղղությունները՝ Fly Arna միաժամանակ ձգտում է Հայաստանի համար բացել նոր շուկաներ՝ նպաստելով ինչպես զբոսաշրջության, այնպես և առևտրա-տնտեսական կապերի զարգացմանը:
Հասանելի արժեքներով Երևան-Բաղդադ-Երևան կանոնավոր չվերթի գործարկումը մեծապես կնպաստի դեպի Հայաստան նոր զբոսաշրջային հոսքերի ավելացմանը: Շաբաթական երկու անգամ իրականացվող չվերթները նաև Իրաքի հայ համայնքին թույլ կտան հայրենիքի հետ կապն էլ ավելի կայուն և ընդգրկուն դարձնել՝ նրանց առաջարկելով դեպի Հայաստան ավելի հարմարավետ և հասանելի ճամփորդելու հնարավորություն», - ասել է Fly Arna-ի մամուլի խոսնակ Գայանե Անտոնյանը:
Չվերթները կարելի է ամրագրել Fly Arna-ի պաշտոնական կայքի (www.flyarna.com), զանգերի կենտրոնի (+374 41 38 00 83) կամ տուրիստական գործակալությունների միջոցով:

Fly Arna запускает прямые рейсы в Багдад
Национальный авиаперевозчик Армении ''Fly Arna'', совместное предприятие Фонда государственных интересов Армении (ANIF) и группы Air Arabia, запускает прямые рейсы в столицу Ирака, Багдад.
Как передает Арменпресс, со ссылкой на сообщение авиакомпании, полеты будут выполняться два  раза в неделю из международного аэропорта ''Звартноц'' в Международный аэропорт Багдада.
Расписание полетов в Багдад действует до 22 апреля 2023 г. (по местному времени). С расписанием на арм. языке можно ознакомиться здесь.
''Являясь национальным авиаперевозчиком Армении и обслуживая традиционные направления, ''Fly Arna''  стремится открывать новые для Армении рынки, способствуя развитию как туризма, так и торгово-экономических связей.
Открытие регулярного рейса Ереван-Багдад-Ереван по доступным ценам во многом будет способствовать увеличению новых турпотоков в Армению. Полеты, совершаемые два раза в неделю, также позволят армянской общине Ирака сделать связь с Родиной  более стабильной и всеобъемлющей, предоставив им  комфортную и доступную возможность поездок в Армению'', - заметила пресс-секретарь компании Гаяне Антонян.