Թրամփը խոստացել է կանխել Երրորդ համաշխարհային պատերազմը
ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփն իրեն անվանել է ամերիկյան առաջնորդներից միակ թեկնածուն, որն ունակ է կանխել երրորդ համաշխարհային պատերազմը, որի սպառնալիքը, ըստ նրա, իրական է։
«Ես միակ թեկնածուն եմ, ով կարող է դա խոստանալ: Ես կկանխեմ երրորդ համաշխարհային պատերազմը, քանի որ ես իսկապես հավատում եմ, որ երրորդ համաշխարհային պատերազմ լինելու է», - ասել է նա Այովա նահանգում իր կողմնակիցների հանրահավաքում:
Քննադատելով Սպիտակ տանը իր իրավահաջորդ Ջո Բայդենին՝ Թրամփը բազմիցս ասել է, որ երբեք թույլ չի տա Ուկրաինայում հակամարտություն, որը, նրա կարծիքով, սպառնում է վերաճել գլոբալ միջուկային առճակատման։

Трамп пообещал предотвратить третью мировую войну
Экс-президент США Дональд Трамп назвал себя единственным кандидатом в американские лидеры, способным не допустить третьей мировой войны, угроза которой, по его словам, реальна. Об этом сообщает РИА Новости.
"Я единственный кандидат, который может это пообещать. Я предотвращу третью мировую войну, потому что я действительно считаю, что у вас случится третья мировая", - сказал он на митинге своих сторонников в штате Айова.
Критикуя своего преемника в Белом доме Джо Байдена, Трамп не раз говорил, что никогда бы не допустил конфликта на Украине, грозящего, по его мнению, перерасти в глобальную ядерную конфронтацию.