Հայաստանը բելառուսական ընկերություններին հրավիրում է մասնակցել շինարարական նախագծերին
Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանն ընդունել է Բելառուսի փոխվարչապետ Պյոտր Պարխոմչիկի գլխավորած պատվիրակությանը։
Նախարարը ողջունել է հյուրերին և կարևորել հայ-բելառուսական առկա համագործակցությունն էլ ավելի խորացնելու անհրաժեշտությունը։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են երկու երկրների միջև առկա համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Մասնավորապես համագործակցությունը շինարարության, ճանապարհաշինության, մեքենաշինության և արդյունաբերության այլ ոլորտներում։
Քննարկվել են նաև հայաստանյան շինարարական տարբեր ծրագրերին բելառուսական ընկերությունների մասնակցության վերաբերյալ հարցեր։
Նախարարն ընդգծել է, որ Հայաստանում շինարարական մեծածավալ աշխատանքներ են իրականացվում, և շատ հաճախ շինարարական, նախագծող ընկերությունների պակաս է զգացվում։ Հետևաբար ցանկալի կլինի այս գործընթացում տեսնել նաև բելառուսական ընկերությունների։

Армения приглашает белорусские компании принять участие в строительных проектах
Министр территориального управления и инфраструктур Армении Гнел Саносян принял делегацию во главе с вице-премьером Беларуси Петром Пархомчиком.
Министр приветствовал гостей и подчеркнул императив дальнейшего углубления существующего армяно-белорусского сотрудничества.
На встрече были обсуждены вопросы сотрудничества между двумя странами. В частности, сотрудничество в строительстве, в дорожном строительстве, машиностроении и в других отраслях.
Обсуждались также вопросы участия белорусских компаний в различных строительных проектах Армении.
Министр подчеркнул, что в Армении ведутся масштабные строительные работы, и очень часто не хватает строительных и проектных компаний. Поэтому хотелось бы видеть в этом процессе и белорусские компании.