Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Մուրմանսկի շրջանի նահանգապետ Անդրեյ Չիբիսին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Մուրմանսկի շրջանի նահանգապետ Անդրեյ Չիբիսի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը քննարկվել են համագործակցության հնարավորություններին վերաբերող հարցեր: Երկուստեք կարևորվել են տարածաշրջանների համաչափ զարգացումն ու ապակենտրոնացված փոխգործակցությունը, ինչպես նաև համագործակցությունը արդյունաբերության, ենթակառուցվածքների զարգացման, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, կրթության ոլորտներում:
Մտքեր են փոխանակվել գործարար շփումների, բիզնեսի ներկայացուցիչների միջև ուղիղ տնտեսական կապերի խորացման հարցերի, միջտարածաշրջանային զբոսաշրջության համատեղ ծրագրերի իրականացման և համագործակցության երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ:

Мгер Григорян принял губернатора Мурманской области Андрея Чибиса
Вице-премьер Мгер Григорян принял делегацию во главе с губернатором Мурманской области Андреем Чибисом.
Были обсуждены вопросы, связанные с возможностями сотрудничества. Двусторонне была подчеркнута важность сбалансированного развития регионов и децентрализованного сотрудничества, а также взаимодействия в сферах промышленности, развития инфраструктуры, информационных технологий и образования.
Состоялся обмен мнениями по вопросам бизнес-контактов, углубления непосредственных экономических связей между представителями бизнеса, реализации совместных межрегиональных туристических программ и представляющим взаимный интерес другим вопросам сотрудничества.