Ադրբեջանն Արցախում կրակ է բացել խաղողայգիներում էտման աշխատանքներ իրականացնող քաղաքացիների ուղղությամբ
Ադրբեջանը մի կողմից կեղծ լուրեր է տարածում, մյուս կողմից կրակում քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ, այդ մասին հայտնում են ԱՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանություն։
Հաղորդագրության մեջ ասվում է․
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը շարունակում է տարածել հերթական ապատեղեկատվությունը, թե իբր հայկական կողմը Ստեփանակերտ-Ղայբալիշեն-Լիսագոր ճանապարհն օգտագործում է ռազմամթերք տեղափոխելու նպատակով:
Այս թեզն առաջ տանելով ադրբեջանական կողմը մոլորեցնում է միջազգային հանրությանը, հող նախապատրաստում իր հերթական սադրանքն Արցախի խաղաղ բնակչության նկատմամբ իրականացնելու համար:
ՆԳ նախարարությունը հարկ է համարում ևս մեկ անգամ ընդգծելու, որ Շուշին շրջանցող անտառային ու լեռնային ճանապարհով՝ ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ իրականացվում է քաղաքացիական անձանց տեղաշարժ և հումանիտար բեռների  փոխադրում: Հաշվի առնելով այդ ճանապարհի աշխարհագրական դիրքը՝ երթևեկությունը կազմակերպվում է մեծ ու բարձր մեքենաներով, որոնք ադրբեջանական կողմը ներկայացնում է իբրև ռազմական նշանակության փոխադրումներ իրականացնող մեքենաներ:
Մինչ Ադրբեջանը կեղծ լույսի տակ մեղադրում է հայկական կողմին զենք-զինամթերք տեղափոխելու համար, երեկ՝ մարտի 23-ին և այսօր առավոտյան, ադրբեջանական մարտական դիրքերից տարբեր տեսակի ու տրամաչափի զինատեսակներով թիրախավորել և կրակ են բացել Մարտունու շրջանի Մաճկալաշեն համայնքի խաղողայգիներում էտման աշխատանքներ իրականացնող մի խումբ քաղաքացիների ուղղությամբ: Տուժողներ չեն եղել: Դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները»:

Как передает Panorama.am, из Полиции министерства внутренних дел Республики Арцах (НКР) сообщают:
''Министерство обороны Азербайджана продолжает распространять дезинформацию о том, что армянская сторона использует дорогу Степанакерт-Гайбалишен-Лисагор для перевозки военных грузов.
Выдвигая данный тезис, азербайджанская сторона вводит в заблуждение международное сообщество, подготавливая почву для своей очередной провокации против мирного населения Арцаха.
МВД считает необходимым еще раз подчеркнуть, что передвижение мирных жителей и перевозка гуманитарных грузов осуществляется в сопровождении российских миротворцев по лесной дороге в обход Шуши.
Учитывая географическое положение этой дороги, движение осуществляется крупными и высокими автомобилями, которые азербайджанская сторона представляет как военно-транспортные машины.
В то время как Азербайджан ложно обвиняет армянскую сторону в перевозке оружия и боеприпасов, вчера, 23 марта, и сегодня утром с азербайджанских боевых позиций по группе граждан, проводивших обрезку винограда в селе Мачкалашен Мартунинского района, из оружия разных типов и калибров был открыт огонь.