ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանությունը ողջունում է Օվերն-Ռոն-Ալպ շրջանի և Սյունիքի միջև համագործակցության հուշագրի ստորագրումը
Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանությունը ողջունում է Տաթևի վանքում Օվերն-Ռոն-Ալպ շրջանի և Սյունիքի մարզի միջև համագործակցության հուշագրի ստորագրումը։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանությունը հաղորդագրություն է տարածել «Թվիթեր»-ի իր էջում։
«Ֆրանսիայի դեսպանությունը ողջունում է Տաթևի վանքում Օվերն-Ռոն-Ալպ շրջանի և Սյունիքի մարզի միջև համագործակցության հուշագրի ստորագրումը՝ ուղղված մասնավորապես տնտեսական զարգացմանը, գյուղատնտեսության, մասնագիտական կրթության, առողջապահության և Ֆրանկոֆոնիայի ոլորտներին»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

Посольство Франции в РА приветствует подписание меморандума между регионом Овернь-Рона-Альпы и Сюником
Посольство Франции в Армении приветствует подписание меморандума о сотрудничестве между французским регионом Овернь-Рона-Альпы и регионом Сюник, Армения, в Татевском монастыре.
Как передает Арменпресс ,об этом сообщило посольство Франции в Армении на своей странице в Twitter.
''Посольство Франции приветствует подписание меморандума о сотрудничестве между регионом Овернь-Рона-Альпы и регионом Сюник в Татевском монастыре, направленном, в частности, на развитие сфер экономики, сельского хозяйства, профессионального образования, здравоохранения и франкофонии'', - говорится в сообщении.